POPÜLER

Yeni Jaguar XE
Yeni Jaguar XE

Yeni Jaguar XE fark yaratan özellikleri ve gelişmiş teknojileriyle Türkiye’de

Jaguar imzasıyla bugüne kadar üretilen en gelişmiş, en verimli ve en kaliteli spor sedan otomobil Yeni Jaguar XE Türkiye’de. Gelin JAG STYLE ayrıcalığıyla Yeni Jaguar XE modeline yakından bakalım.

Yeni Jaguar XE modelinde ilk dikkati çeken; daha iddalı bir görünüme kavuşan, yenilenen dış tasarım oluyor. Yeni dış tasarımda, Jaguar’ın spor modeli F-TYPE’dan esinlenen dokunuşların sportif görünümü güçlendirdiği ilk bakışta hissediliyor. Yatay J harfi şeklindeki LED gündüz farları ve aerodinamiği kuvvetlendirmek için genişletilen tampon ve ızgara Jaguar XE’nin daha geniş ve kaslı bir duruş sergilemesini sağlıyor.


Arka tarafa baktığımızda ise yeni tampon ve yeni LED stoplar ön plana çıkıyor. R-Dynamic tasarım paketi Jaguar XE’ye daha da sportif bir karakter kazandırıyor. Uçak kanatlarından esinlenerek özel olarak işlenmiş yüzeyler, siyah renkli arka difüzör ve yeni jant seçenekleri R-Dynamic tasarım paketinin öne çıkan detayları arasında yer alıyor.

Jaguar XE teknoloji ve kaliteyi buluşturuyor

Yeni Jaguar XE dış tasarımın yanı sıra iç mekanda da pek çok değişiklik sunuyor. Sportif hissin tam olarak yansıtıldığı R-Dynamic tasarım paketi dahilinde iç kısımda; özel dikişli spor koltuklar, Satın Chrome vites değiştirme kulakçıkları ve R-Dynamic sırt amblemleri dikkat çekiyor. İki kişilik spor otomobil modeli Jaguar F-TYPE’da yer alan SportShift‘e ek olarak JaguarDrive Control butonu da Yeni Jaguar XE’de yer alıyor. Jaguar XE modelinde F-TYPE dışında Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE modelinden de izler görülüyor. Yeni direksiyon simidi ve gösterge panelinde de I-PACE izlerini görmek mümkün. Akıllı bağlantı sistemlerine de sahip olan Jaguar XE ile Touch Pro Duo bilgi-eğlence sistemi ve akıllı telefonlar için kablosuz şarj teknolojisi standart olarak geliyor.


Yenilikleri ve ilkleriyle ön plana çıkan Jaguar XE’de segmentinde ilk defa sunulan ClearSight dikiz aynası, sürücülerin arkadaki yolu kamera yardımı ile anlık bir şekilde görmesini sağlarken, güvenlik ve konforu bir üst seviyeye taşıyor. Yüksek teknolojinin ayrıcalıkları hissedilen XE’nin arkasında yer alan geniş açılı kameradan alınan görüntü, tek bir hareketle dikiz aynasında yer alan yüksek çözünürlüklü ekrana yansıtılabiliyor.

Alüminyum gövdeyle gelen yüksek performans

Çevik yol tutuşu, güvenlik ve verimlilik Yeni Jaguar XE’nin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Dayanıklılıktan ödün vermeden ağırlık tasarrufu sağlayan güçlü alüminyum mimari bu noktada önemli bir role sahip. Gövdenin yüzde 75‘ini oluşturan alüminyum, dinamik yol tutuşuyla yüksek performansı bir araya getiriyor. Daha hızlı vites değiştirme, daha keskin gaz tepkisi ve artırılmış direksiyon ağırlığıyla Jaguar XE’nin sportif karakterini güçlendiren Dinamik Mod, tüm Yeni Jaguar XE modellerinde standart olarak sunuluyor. Motor, şanzıman ve direksiyon tepkilerinin Konfor veya Dinamik ayar seçimi yapılarak kişiselleştirilebilmesini sağlayan Configurable Dynamics sistemi sayesinde, sürüş deneyimini daha kolay şekillendirmek de mümkün.

Akıllı dört tekerlekten çekiş

Yeni Jaguar XE, segmentinde öne çıkmasını sağlayan dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Arkadan itişli bir otomobilin sürüş keyfinin korunmasını sağlayan sistem, Intelligent Driveline Dynamics teknolojisiyle tüm hava koşullarında performansı ve çekişi artırıyor. Verimli 2.0 litrelik 180 BG ve 430 Nm tork üreten Ingenium dizel motoru ve bu motorun sunduğu yüksek performansın yanı sıra 100 kilometrede ortalama 5,2 litrelik yakıt tüketimiyle verimliliği artan Yeni Jaguar XE seçili Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları’nda.

Yeni Jaguar XE, hakkında detaylı bilgiye jaguar-turkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz. Jaguar Online Rezervasyon Platformu onlinesatis.jaguar-turkiye.com adresi üzerinden de Yeni Jaguar XE’yi rezerve edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER