reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Defender

Yeni jenerasyon Land Rover Defender için Türkiye fiyatı ve versiyonlar açıklandı

Tanıtımının üzerinden geçen dokuz aylık zaman diliminin ardından Türkiye pazarına giriş yapacak olan yeni Land Rover Defender, zengin versiyonlarla geliyor.

Uzun süren bir bekleyiş sürecinin ardından Eylül 2019 itibarıyla yepyeni bir jenerasyon üzerinden karşımıza çıkarılan Land Rover Defender için Türkiye macerası başlıyor. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover’ın 70 yıldan uzun süredir herkesin tutku ile bağlı olduğu modeli Defender, markanın bugüne kadar ürettiği en yetenekli 4×4 modeli olarak lanse ediliyor. Araçla ilgili kısa süre önde yapılan açıklamayla birlikte yeni jenerasyonun, 4 Temmuz itibariyle Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Satıcıları’nda 1.030.000 TL’den başlayan liste fiyatıyla kullanıcılarla buluşacağı netlik kazandı. İlk olarak Defender 110 versiyonuyla Türkiye’de yollarla buluşacak olan Yeni Land Rover Defender’da, 240 HP güç üreten D240 2.0 litrelik dizel motorla birlikte, S, SE, HSE ve First Edition olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği sunulacak.

Yeni Land Rover Defender cephesinden öne çıkan parçalar

Geçmişten gelen mirasıyla safkan off-road yeteneklerini bünyesinde barındıran Defender, aynı zamanda modern ve şehirli özellikleriyle de dikkat çekme iddiasında. Yol koşullarına göre çok daha hassas ayarlar yapılabilmesine olanak sağlayan model, “Yapılandırılabilir Terrain Response” özelliğini kullanıcılarına sunan ilk Land Rover modeli olarak ön plana çıkıyor. Hem arazide hem de yolda dünyanın en iyi dört tekerlekten çekişli aracı olarak lanse edilen Defender, çift kavramalı otomatik şanzımanı, 3.500 kg’lık maksimum yük çekebilme kapasitesi ve 300 kg’lık statik çatı yükü taşıyabilme kapasitesiyle segmentinin referans modeli olmaya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört farklı aksesuar paketi ile kullanıcılarına çok daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunan Yeni Defender, Explorer, Adventure, Country ve Urban paketleriyle sürücülerine kendi dünyalarına en uygun Defender’ı yaratma imkanı tanıyor. Yan gövdeye monte edilen taşıyıcı çanta, tavan rafı, stepne kapağı gibi detaylar ile sunulan Explorer Pack, her türlü arazide iz bırakmak isteyenler için tasarlanan özellikleriyle seçenekler arasında yerini alıyor. Tüm koşullara hazırlıklı olmayı sağlayan Country Pack’te ise, taşınabilir yıkama sistemi ve tam boy yükleme alanı bölmesi kullanıcılara sunulan özellikler arasında bulunuyor. Yeni yollar keşfetmek istendiğinde Adventure Pack ile gelen entegre hava kompresörü ve koltuk sırt çantası gibi aksesuarlar, doğanın zorluklarıyla mücadele ederken sürücülere kolaylık sağlıyor. Ayrıca, parlak metal pedallar ve parlak arka sürtünme plakası gibi özellikleri ile şehir hayatına hükmetmeye hazırlanan Urban Packde yine tercih edilebilen aksesuar seçenekleri arasında yer alıyor.