reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin

Türkiye, Dubai ile yarışıyor; Aston Martin’den şaşırtan satış rakamları

Döviz kurundan ötürü normal standartlarda devam eden dönemsel sıkıntı, görünüşe göre Aston Martin gibi önemli bir ismi pek fazla etkilememiş durumda.

Döviz kurundaki dalgalanmalarla birlikte otomobil sahibi olmayı düşünenler, uzun bir süre de “düşünme” aşamasında kalacağını hissetmeye başlamıştı. Nitekim kur farklarının otomobillere zam olarak yansıması da bu süreç içerisinde şahit olduğumuz adımlardan birisiydi. Neyse ki bu konu hakkında bazı önemli hamleler atan devlet kaynaklı, ÖTV ve KDV indirimleri gibi temel parçalarda indirim hamleleriyle ilgili planlamaları yürürlüğe soktu. Kasım ayıyla birlikte nispeten piyasayı hareketlendiren bu hamleler içerisinde merak edilen noktalardan birisi de premium sınıftaki satışların gidişatı oldu. Aston Martin cephesinden konuyla ilgili gelen açıklamaya baktığımızda, Türkiye’nin Dubai gibi dünyanın en zengin süper otomobil piyasasına sahip yerlerinden birisiyle yarıştığını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kampanya olumlu yansıdı

Türkiye distribütörlüğünü D&D Motorlu Araçlar‘ın yaptığı İngiliz marka, kasım ayıyla birlikte Türkiye’de büyümesini sürdürdüğünü açıkladı. Otomotiv satışlarında yaşanan sert düşüşe rağmen, kasım ayı sonunda 15 adetlik satış rakamını yakalayan Aston Martin, yıl sonunda 18 adet satışı yakalayarak hedefini tutturmayı planlıyor. 2019 yılında 20 adetlik bir hedef koyduklarını ifade eden D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya; “Bölgemizde Dubai’nin ardından en fazla satış Türkiye’de yapılıyor. Otomotiv satışlarının bıçak gibi kesildiği bu dönemde yakalanan rakamları başarı olarak görüyoruz. Kendi segmentimize baktığımızda, rakip markalardan ayrıştığımızı görüyoruz. Yaptığımız 36 ay ‘0’ faiz kampanyası satışlarımıza olumlu yansıdı. Kur artışı nedeniyle satışların kesildiği dönemde böyle bir kampanyaya çıktık. İlgi de gördü.” diyerek Aston Martin yönetiminin satışlardan memnun olduğunun da altını çizdi.

İlgili video

Aston Martin DB11