reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DB6 Lunaz

Zamansız kombinasyon; Aston Martin DB6 elektrik gücüyle bir araya geldi

Efsane klasiklerin elektrik dönüşümünde bir marka haline gelen Lunaz, kendisi için de bir olacak Aston Martin DB6 ile karşımızda.

Elektrik gücünün otomobil dünyasına olan etkisinin bambaşka bir boyutu da klasik modellerin dönüşümünde yaşanıyor. Yavaş yavaş örneklerini daha fazla duyduğumuz projelerin kendi içerisinde önemli bir sektör oluşturma potansiyeli artık göz ardı edilemeyecek noktalarda. Geçtiğimiz haziran ayında David Beckham‘ın gerçekleştirdiği önemli yatırımla gündeme gelen İngiltere merkezli Lunaz Group, bu alanda başarılı işler ortaya koymaya devam ediyor. Rolls-Royce projesinin ardından bu kez klasik otomobil dünyasının bir başka ikonu olan Aston Martin DB6 üzerinden karşımıza çıkan ekip, ortaya yine parmak ısırtan bir iş çıkartmayı başarmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Aston Martin DB6 projesinden öne çıkanlar

Rolls-Royce, Bentley, Range Rover ve Jaguar sonrasında Lunaz’ın yelpazesine eklediği Aston Martin DB6 dönüşümü, sınırlı sipariş adetleriyle gerçekleştirilecek. Araç sahiplerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilecek olan elektrikli altyapı entegrasyonunun tüm parçaların bir araya gelmesiyle birlikte 1 milyon doları bulabileceği masada görünen detaylar arasında. Lunaz ekibinin aracın altyapısıyla gelen çevre dostu karakterini, dönüşümde kullandıkları sürdürülebilir malzemelerle destekleme stratejileri de dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu dönüşüm paketiyle birlikte kullanıcılara batarya ve elektrik motorunun yanında tamamen araçlarına özel olarak geliştirilmiş modern süspansiyon ve fren sistemi de sunulacak. Batarya tarafında 80 ile 120kWh aralığında seçeneklerin sunulacağı dönüşümle birlikte elektrikli DB6’nın maksimum menzil değeri 400 kilometrenin üzerinde seyredecek. Sağdan ve soldan direksiyonlu olarak gerçekleştirilebilecek olan dönüşüm sonrası araçların ilk teslimatları 2023 yılında tamamlanacak.

İlgili video

E-Type Zero tanıtımı