reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Aston Martin

Aston Martin; 109 yıllık marka geleneksel motora veda için ilk adımını atıyor

Bugün dünyanın en güçlü SUV modelini lanse eden Aston Martin, tam elektriğe geçişte kendisi için ilk önemli adımı atmaya hazır.

2022 ile birlikte tam elektriğe giden yolda markaların dönüm noktalarını daha sık paylaşacağını ilk günlerden itibaren görmeye başladık. Kısa süre önce Lamborghini’den gelen duyurunun bir benzeri bugün itibarıyla bir diğer “süper üretici” Aston Martin cephesi üzerinden karşımıza çıkıyor. Bugün segmentinde dünyanın en güçlüsü konumunda olan DBX 707 ile gündemde olan İngiliz üretici, önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde elektrik tarafında da ciddi atılımlar yapacak. Tam elektrikli süper otomobillere geçiş sürecinde markanın ilk dönüm noktası ise 2026. Bu tarihten itibaren Aston Martin’in ürün gamında sadece elektrikli ve hibrit modeller satışta olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin için tam elektrik dönüşümü kademeli olacak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lawrence Stroll, sadece elektrikli araçlardan oluşan bir ürün gamı planlaması için şimdilik erken olduğunu vurguladı. Süreci bir macera olarak nitelendiren Stroll; “2026 yılından itibaren tüm modellerimiz elektrifikasyonla buluşacak. Sadece elektrikli otomobil satma konusu içinse şu an için erken diyebiliyorum. Aston Martin kullanıcılarının tamamının elektrikli modele ilgisi olduğunu söyleyemeyiz. İnsanlar hala içten yanmalı motorların sesini duymak ve deneyimlemek istiyor. Tamamen elektriğe geçişi kademeli olarak yöneteceğiz. Bu süreçte müşterilerimize hibrit ile birlikte her iki seçeneği sunacağız. Ürün gamımızdaki modeller de bir kesintiye uğramadan yola devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR