reklamı kapat

POPÜLER

Bentley

Bir dönem kapanıyor; Bentley cephesinde radikal elektrik dönüşüm planı

Kısa vadeli planlamalarının merkezine tam elektrik gücünü koyan Bentley, 100 yıllık tarihinde yepyeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

2019 itibarıyla marka tarihi içerisinde 100. yılını geride bırakan Bentley, o dönem düzenlediği Beyond 100 etkinliğiyle geleceği için çok net mesajlar verdi. Etkinlikle birlikte tanıtımını gerçekleştirdiği elektrikli otomobil konseptiyle önümüzdeki süreçte odak noktasını da işaret eden İngili marka, sürdürülebilir lüks mobilitenin lideri olmak istiyor. Aradan geçen süreçte bu dinamikleri somut bir plana döken merkezi yönetim, önümüzdeki 10 yılın sonunda markayı tamamen bir elektrikli otomobil üreticisi haline getirecek. 2030 yılına gelindiğinde müşterilerine sadece elektrikli modeller satacak olan Bentley, bu süreci hibrit modellerle kademeli olarak yürütmeye hazır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bentley ve elektrik dönüşümünden kilit noktalar

İngiliz üreticinin bu planındaki geçiş sürecinin başrolü hibrit dinamikler olacak. Yakın vade olarak gördüğümüz 2021 yılında karşımıza iki yeni şarj edilebilir hibrit model çıkarılacak. Bunların Flying Spur ve Bentayga Hybrid’in güncellenmiş versiyonu olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Markanın planları eğer beklendiği gibi giderse 2025’te ilk tamamen elektrikli araçlar satış listelerinde kendisine yer bulacak. Bu yeni modeller için Bentley, iki yeni Ar-Ge merkezi yatırımını daha hayata geçiren Bentley’nin bu sayede güç kaynağının yanında yeni nesil otomobillerinde yalnızca sürdürülebilir kaynaklı malzemeler kullanmak için de çalışmaları olacak. İklim değişikliğine pozitif etkiyi amaçlayan bu dönüşümün sonunda dünyanın en büyük 12 silindirli motor üreticilerinden birisinin, fosil yakıtlara tamamen veda edişine tanıklık edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Elektrikli SUV Ford Mustang Mach E