reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Bentayga Hybrid

Bentley, tasarım harikası ev şarj noktasıyla elektriği aksesuara dönüştürüyor

Geçtiğimiz hafta içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği Bentayga Hybrid’in ardından elektrikleşme alanında çalışmalarını devam ettiren Bentley, yan desteklerin hazırlıklarını da tamamlamış gözüküyor.

Volkswagen grubunda hızla devam eden elektrikleşme sürecine geç de olsa nihayet katılım sağlayan Bentley, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bunun en önemli adımlarından birisini sergiledi. Performansıyla SUV sınıfında standartları belirleyen modeli Bentayga‘nın hibrit versiyonunun tanıtımı gerçekleştiren marka, şimdilik az ama öz elektrik hissiyatı sağlıyor. Araçta 3.0 litrelik turbo V6 ile bir adet elektrik motorunun kombinasyonuna yer veren Bentley sadece elektrik menzili konusunda 50 kilometrelik bir limit sunmakta. Bizler gibi bu adımı önemli bir başlangıç olarak gören şirket, gelecekte yer vereceği tamamen elektrikli versiyonlar için de farklı kollarda ürünlere de önem veriyor. Bunun en son örneği ise tasarım harikası bir ev şarj noktası olarak karşımızda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik bilgiler açıklanmadı

Önümüzdeki on yıl içerisinde en az iki adet tamamen elektrikli otomobili satışa sunmayı planlayan Bentley’in bir anlamda yatırım niteliğini taşıyan bu ev şarj noktasına “Starck Power Dock” adı veriliyor. Ünlü Fransız tasarımcı Philippe Starck ile ortaklığa giderek hayata geçirildiği söylenen bu istasyon, aynı zamanda önümüzdeki dönemde çeşitlenecek seçeneklerin de bir habercisi niteliğinde. Hızlı şarj desteğini sunmasını beklediğimiz bu sistemle ilgili şimdilik teknik bir bilgi paylaşmayan İngiliz üretici, Bentayga Hybrid’i satışa sunacağı 2018’in ikinci yarısında tüm özellikleri vermesini bekliyoruz. İleriki vadede tasarım olarak da oldukça estetik olacak elektrikli şarj istasyonları, benzinliklerin genel geçer yapısını unutturacak gibi gözüküyor.