reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Volante Vision

Hedef 2020; Aston Martin, Volante Vision ile havalanmaya hazırlanıyor!

Markası için yepyeni bir maceranın başlangıcı niteliğini taşıyacak olan Aston Martin Volante Vision, şu aşamada sadece tasarımdan ibaret.

Advertisement

Sürücüsüz ve elektrikli teknolojilerin üzerinde çokça odaklandığımız otomobil dünyasında gözlerden kaçırılmaması gereken bir dal daha var. Özellikle 2017 içerisinde peş peşe gelen projelerle gündeme oturan bu parçalar “uçan otomobil” olarak nitelendirilen hava araçlarından başkası değil. Toyota ve Uber gibi bilindik isimlerin yanı sıra girişim aşamasında olan şirketlerin de önemli çalışmalar gerçekleştirdiği sınıfta Aston Martin gibi bir devin adını görmek de şüphesiz rekabeti farklı boyuta taşıyacak. Elektrik gücü ile yol kat edebilmek üzere tasarlanan Volante Vision konseptinin iki yıl gibi kısa bir sürede gökyüzüne çıkabileceğinin dile getirilmesi de ayrıca ilgi çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar gizli

Aston Martin’in yanı sıra Cranfield Üniversitesi, Cranfield Havacılık Çözümleri ve Rolls-Royce gibi isimleri bir araya getiren proje, yatayda kalkış yapabilme kabiliyetine de sahip. Halihazırda elektronik ortamda tasarım görselleri üzerinden karşımıza çıkartılmış bir hava aracı olan Volante Vision, İngiliz markanın bu sınıfa girme konusundaki bakış açısını temsil ediyor. Aynı zamanda markanın ilk denemesi olarak tarihe geçecek araç; “Artık fantezi olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşmekte olan yeni nesil ulaşım çözümlerine farklı bir yorum.” cümlesiyle marka yetkililerince tanımlanıyor. Üzerinde iki adet elektrik motoru ve iki adet jet motorunu barındıran konseptin teknik detaylarıyla ilgili ise henüz hiçbir detay verilmiş değil. Otonom teknoloji desteği için Siemens‘in adının geçtiği Aston Martin Volante Vision, denizciliğin ardından İngiliz üreticinin dahil olduğu önemli alana giriş anahtarı olacak. İlk uçuş denemelerini 2019 yılında görmememiz için de hiçbir neden yok.