reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin

Aston Martin ve Airbus ortaklığından helikopter projesi

Havacılık ile otomobil dünyasını bir araya getiren Aston Martin ve Airbus ortaklığı, premium dinamikleri helikopter dünyasına taşıyor.

Premium sınıftaki kullanıcılarla buluşan otomobil üreticilerinin, modelleri kadar farklı alanlardaki ortaklıklarıyla gündeme gelişine zaman zaman şahit oluyoruz. Tekne, bisiklet ve saat gibi farklı alanları içerisine alan bu örnekler arasına eklenen helikopter ise doğrusunu söylemek gerekirse alışılmışın fazlasıyla dışında. Airbus ile Aston Martin Lagonda‘yı bir araya getiren bu özel projeyle, bir helikopterin kokpitinde otomobil dinamiklerini görme şansına erişiyoruz. ACH130 Aston Martin Edition adıyla tanıtımı gerçekleştirilen modelin hayata geçirilmesi için bir yaklaşık 1 yıldır çalışıldığının açıklanması da ilgimizi çeken detaylar arasındaydı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin imzalı helikopterden öne çıkanlar

Tanıtımı Fransa’da gerçekleştirilen helikopterin Lagonda departmanının işçiliğiyle beraberinde hissedilir fark getireceğini söylemek mümkün. Günlük hayatındaki ulaşımında helikopteri kullanan oldukça niş bir kesime hitap eden modelin en büyük farkı tahmin edebileceğiniz üzere kokpitte yer alıyor. Lagonda’nın otomobillerde kullandığı üst seviye deri döşemelerin hakim olduğu koltukların kullanıldığı bölümde süet dokunuşlar da dikkat çekiyor. Helikopterin koltukların arkasındaki döşemelerin birebir şekilde DB11’den alınmış olması da kullanıcıların projedeki özgünlüğü hisseceği noktalar arasında. Pilotların bu ikilinin ortaklığını net şekilde hissedeceği bölge ise gösterge paneli olacak. Dışarısında gri ve siyah temeli koyu bir rengin kullanıldığı helikopterin satışları sipariş usulüyle gerçekleştirilecek. Talep olması durumunda ilk teslimatlar 2020 içerisinde gerçekleştirilecek.

İlgili video

2019 DBS Superleggera ve James Bond bir arada