reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin ve J.Laverack bisiklet

Aston Martin ve J.Laverack özel bir bisiklet hazırladı

Çok iddialı otomobil modellerine imza atan Aston Martin ve bisiklet üreticisi J.Laverack bir araya gelerek yukarıdaki bisiklete imza attı.

Otomobil firmaları zaman zaman dört tekere sahip olmayan ulaşım araçları da hazırlıyor. Bunun için kendi alanında uzman firmalar ile anlaşan şirketler, bu sayede sadık kitlelerine çoğu zaman ürettikleri otomobillerden çok daha ucuz alternatif harcama yolları sunuyor. Bu konuda gündeme gelen son isim Aston Martin oldu ve firma İngiltere merkezli bisiklet üreticisi J.Laverack bir araya gelerek yukarıdaki iki tekerlekli şaheseri ortaya çıkardı. “Dünyanın en yenilikçi bisikleti” mottosuyla karışımıza çıkarılan ve “.1R” adı verilen bisiklet, gerçekten çok dikkat çekici görünüyor. Gövdesi karbon fiber ve 3D baskı temelli titanyum bağlantı unsurları kullanılarak üretilen bisiklet, online bir sistem üzerinden çok sayıda farklı parça ile isteğe bağlı olarak özelleştirilebiliyor. Maksimum aerodinamik performans odaklı tasarımıyla yüksek performanslı sürüşlere aracılık edebilen bisiklet, herhangi bir elektrik desteğine ya da süspansiyona sahip değil. Disk frenlerin eksik edilmediği model, yukarıdaki galeride görebileceğiniz ince detaylarda kendisine hayran bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

J.Laverack Bicycles’ın kurucu ortağı Oliver Laverack ortaya çıkan bisiklet hakkında, “Aston Martin’deki ekiplerle birlikte çalışmak yeni fikirler ile inovatif parçaların ortaya çıkmasını sağladı ve bunların uygulanması şu an piyasada bulunan her modelden daha gelişmiş bir bisikleti mümkün kıldı. Aston Martin ile iş birliği içinde çalışarak sadece titanyum bisikletlerimizi yeni bir seviyeye taşımakla kalmadık, aynı zamanda bisiklet endüstrisinde büyük yeniliklerin kilidini açtık ve benzersiz seviyede bir işçiliğe ve performansa sahip bisiklet yarattık.” dedi. Şimdilik net bir fiyat verilmeyen “.1R” açık olarak oldukça pahalı (6 bin dolar üstü) olacaktır.

Aston Martin ve J.Laverack imzalı bisiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER