reklamı kapat

POPÜLER

BMW imzalı spor elektrikli motosiklet
BMW imzalı spor elektrikli motosiklet

BMW imzalı spor elektrikli motosiklet geliyor; işte ilk detaylar

Almanya merkezli dev üretici BMW, biliyorsunuz motosiklet pazarında da çok iddialı bir isim. Firma şimdi ise bir spor elektrikli motosiklet geliştiriyor.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. BMW elektrikli motosiklet pazarına yabancı birisi değil. Firma bu alanda “C Evolution” modeliyle ciddi şekilde ses getirmişti. Ancak bu model şehir içerisinde gündelik kullanıma yönelikti. Dev üretici şimdi ise performansı yüksek bir spor motosiklet modeli geliştiriyor. Alınan patentlerden ortaya çıktığı kadarıyla bu yeni model C Evolution gibi standart bir şase kullanmıyor. Bunu yerine motorun merkezinde büyük bir pil haznesi birleştirici şase görevi görüyor. Elektrik motoru başta olmak üzere diğer parçalar bu pil haznesine bağlanıyor. Bu sayede üretimi daha kolay hale getiren firma, bu modelini ciddi ciddi satışa sunmak istiyor deniyor. Şimdilik patent çizimleri haricinde bir detayın olmadığı BMW imzalı spor elektrikli motosiklet, alanının en iddialılarından birisi olacak izlenimi oluşturuyor.

BMW imzalı spor elektrikli motosiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW imzalı spor elektrikli motosiklet merak uyandırıyor

Bu motosiklet modelinin şimdiden tahmin edilen en kötü yanı ise kesinlikle fiyatı olacak. Firma 12,7 kWh pil paketiyle 160 km menzil sunan ve 48 beygirlik motoruyla 129 km/s hıza çıkabilen gelişmiş modeli C Evolution’u 14 bin dolara satıyor. Yeni modelin ise 22 bin dolara rahatlıkla geçebileceği aktarılıyor.

Not: Ana görsel temsili ve konsepttir.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken elektrikli bisiklet