reklamı kapat

POPÜLER

Arduino Uno TürkDuino Emre Konca

Türkiye haritası şeklinde Arduino UNO: TürkDuino [Video]

Gömülü sistemler uzmanı Emre Konca, hayli ilgi çekici bir projeye imza atmış durumda. Kendi Arduino‘sunu üreten Konca, TürkDuino adını verdiği Arduino UNO’sunu Türkiye haritası tasarımıyla şekillendiriyor.

Kendi Arduino UNO‘sunu üreten Emre Konca, özellikle Türkiye’deki kullanıcıların hayli ilgisini çekecek bir projeye imza atıyor. “Araştırmaların üzerinde dünya üzerinde bir geliştirme kartını kendi ülkesinin haritası üzerine üreten kimsenin olmadığını fark ettim.” diyen Konca’nın üretimi TürkDuino, Türkiye haritası tasarımına sahip. Kırmızı gövdesinde ay yıldız barındıran kart ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Kartı oluştururken en fazla vakti tasarıma harcadığını kaydeden Konca, CH340 entegreli klon bir Arduino ürettiğini kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüksek talep

Adım adım kartı nasıl ürettiğini videosunda açıklayan Konca, kartın tasarımı ve siparişi tamamlandıktan sonra diğer bileşenleri kartın üzerine yerleştiriyor. Kurulumunu da tamamlayan Konca kartın üretimini bitiriyor. Konca’nınn TürkDuino’su ise hayli talep görmüş durumda. İkinci seri üretimi yapmaya hazırlanan Konca’nın bu projesi beraberinde bir de çekiliş getiriyor. LOG Dergisi olarak sponsorluğunu üstlendiğimiz bu çekilişte 25 adet TürkDuino kullanıcılara hediye edilecek. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan çekiliş duyurusundan haberdar olmak için Konca’nın Arduino Haber isimli YouTube kanalını buradan takip edebilirsiniz.