reklamı kapat

POPÜLER

Sınırlı sayıda üretilecek Range Rover SV Coupe’den ilk detaylarla heyecan başlıyor

Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacak olan Range Rover SV Coupe, kokpit detaylarıyla adından söz ettirmeye başlıyor.

2018 model yılıyla birlikte ilk kez hybrid motor opsiyonuyla kullanıcıların karşısına çıkan Range Rover ailesi her zaman olduğu gibi lüksün ve arazinin ortak noktalarından bir tanesi oldu. Ekim ayında tanışmada tasarımsal olarak makyaj niteliğinde değişimler elde ettiğini gördüğümüz modellere Los Angeles Otomobil Fuarı 2017 kapsamında SVAutobiography de dahil oldu. Bu adımının ardından bir süredir sessizliğini koruyan Jaguar-Land Rover ekibi yaklaşmakta olan Cenevre Otomobil Fuarı için hazırladığı projesinden ilk detayları resmi kaynakları üzerinden duyurdu. Markanın SVO departmanı tarafından üretileceği açıklanan Range Rover SV Coupe‘nin toplam üretimi 999 adet ile sınırlandırılacak.

Ailenin en üst noktalarından birisi olacak.

İki kapılı bir Range Rover projesini karşımıza çıkaracak olan SV Coupe ile ilgili kaynaklardan gelen ilk detaylar kokpiti kapsıyordu. Ön bölümünde beyaz arka bölümünde ise siyah renk koltukların kullanıldığı araçta, konsolu boylu boyunca ikiye bölen ahşap platform da oldukça şık ve etkileyici bir görüntü ortaya koyuyor. Direksiyon ve multimedya ekran sistemi, son jenerasyon modellerle birebir aynı olan SV Coupe’de ufak tefek yazılımsal farklar görmemiz muhtemel seçenekler arasında. Dış tarafıyla ilgili şimdilik resmi bir görselin bulunmadığı modelin, kamuflajlı fotoğrafları özellikle ön bölümde hissedilir değişimlerin yapılacağına işaret ediyor. Range Rover ürün gamında en üst noktalardan birisine yerleşecek olan SV Coupe’nin başlangıç fiyatının 285.000 dolar olabileceği söylentiler arasında. Tanıtımına iki aydan az bir süre kalan projeyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video