reklamı kapat

POPÜLER

Huzurlarınızda 360 kilogram hafifleyen Range Rover Sport

Range Rover, New York şehrinde düzenlenen New York Otomobil Fuarı‘nda yeni nesil Sport modelini görücüye çıkardı. Yeni nesil Range Rover Sport, üç farklı motor seçeneğiyle geliyor. Otomobilin beş litre hacimli V8 motoru kompresör besleme sayesinde 503 beygir güç; üç litre hacimli supercharged turbo dizel V6 motoru 255 beygir güç; 4,4 litre hacimli supercharged SDV8 motoru ise 335 beygirlik bir güç üretiyor.
Range Rover Sport
Range Rover Sport‘un beş litre hacimli V8 motora sahip modeli 0-100 km/s hızlanmasını beş saniyede tamamlayabiliyor. Farklı motor seçeneklerine sahip Range Rover Sport’un ne kadarlık bir tork ürettiği ise şu an için belli değil. Tüm bu motor seçeneklerinin yanında yüksek verimlilik sağlayan dizel hibrit motor seçeneğinin 2014 yılında piyasaya sürüleceği, Land Rover tarafından açıklanmış durumda.
Range Rover Sport
Range Rover Sport’un tüm motor seçenekleri sekiz ileri vitesli otomatik şanızımanı standart olarak kullanıcılara sunuyor. Otomobil, yeni nesil Range Rover‘a göre 45 kilogram daha hafif, 149 mm daha kısa ve yükseklik açısından 55 mm daha alçak olan aracın hava sürtünme katsayısı ise 0,34. Range Rover Sport, önceki nesil Range Rover Sport’lara göre ise yaklaşık 360 kg daha hafif. Range Rover Sport, bir önceki nesle göre 360 kilogram daha hafif olmasını ise alüminyum malzemeye borçlu. Maksimum yerden yüksekliği 278 mm’ye ulaşabilen Range Rover Sport’ta 19, 20 ve 21 inç arasında değişen jantlar kullanıldığını da belirtmekte yarar var. Otomobilin iç mekanı ise daha yumuşak dokunuşlu yüzeylere, daha temiz ve daha minimalist bir tasarıma sahip.
Range Rover Sport
Aracın bagaj kısmına, elektrikli olarak katlanabilen iki koltuk eklenebiliyor. İki koltuğun eklenmesiyle otomobilin oturma düzeni 5+2 olabiliyor. Range Rover Sport, bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasada olacak. Biraz önce de belirttiğimiz gibi Range Rover Sport’un dizel hibrit motor seçeneğine sahip modeli 2014 yılı içerisinde satışa sunulacak. Yeni nesil Range Rover Sport, 64 bin dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıların karşına çıkacak.
Range Rover Sport