reklamı kapat

POPÜLER

tayyip_erdogan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan yerli otomobille ilgili dikkat çekici açıklama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, merakla beklenen yerli otomobille ilgili görüşlerini açıkladı.

Tayyip Erdoğan, “Her türlü desteği, teşviği vermemize rağmen işi hafiften alıyorlar. İstediğim şey belli. Bizi oyalamasınlar. Yoksa başka arayışlar içine girme zorunda kalacağız. Biz bir an önce adımı atacağız. Gerekirse yurtdışından yatırımcılar bulacağız, Türkiye’den de ortak yatırımcılar vereceğiz. Burada hayata geçirmenin adımlarını atacağız. Onların ilmini alacağız, mesaimize de son sürat vereceğiz. Bizde altyapı var. Türkiye’de üretilenlerin birçoğu yüzde 80’i yüzde 90’ı yerli. Tüm mesele bu ülkenin evlatlarının millilik, yerlilik meselesidir. Ciddi manada inanmak meselesidir. Biraz gevşeme var. Şu seçimlerin ardından bunları masaya yatıracağız. 5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” dedi.

Yerli otomobilin kaptan koltuğuna ise Haziran 2018’de Mehmet Gürcan Karakaş getirildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu A.Ş. CEO’su Karakaş, son olarak Bosch’un Elektrikli Tahrik Sistemleri’nde icra kurulu üyeliği, satış ve pazarlama iş birimi sorumluluğunu üstleniyordu. Gürcan Karakaş, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı açıklamada, yerli otomobilin 2022 yılı ortasında satışa çıkacağının bilgisini paylaştı.

Karakuş’tan yerli otomobille ilgili açıklamalar

Yerli otomobil için potansiyel bir pazar bulunduğunu aktaran Karakaş, “Evet bir fırsat var çünkü otomotiv sektörü bir dönüşümün içerisinde. Dolayısıyla bizim bu zamanı iyi değerlendirmemiz lazım. İkincisi bir pazar var mı? Evet var, hatta otomobilden daha fazlası için bir pazar var. Zaten bizim yola çıkış noktamızda biz hep aynı ifadeyi kullanıyoruz. Biz otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktık diyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.