reklamı kapat

POPÜLER

Series 1

Roadster dünyasına geçmişin genlerini getiren dönüş; Shelby Series 2

Super Snake’de olduğu gibi özel sipariş usulü sınırlı olarak bir araya getirilecek olan Shelby Series 2, ilk teknik bilgileriyle korkutucu performans mesajı veriyor.

1967 Super Snake‘i sınırlı üretim adediyle tekrar üreteceğini açıklayarak gönüllerimizi bir kez daha kazanmayı başaran Shelby, bu kısa süreye iki sürpriz sığdırdı. Bu bağlamdaki ikinci sürprizini 90’lı yılların son dönemlerinde kullanıcılarla buluşturduğu Roadster modeli Series 1‘in devamıyla yapan marka, bizi kesinlikle şaşırtmayı başardı. Aslında işin içerisinde Shelby ve roadster kelimeleri geçtiği zaman pek çok kişinin aklına 60’lı yılların efsanelerinden Cobra gelmekte. Lakin hafızamızı biraz zorladığımızda bu ünlü performans geliştiricisinin garajından çok daha güncel işler çıktığını hatırlayabiliriz. İsim devamlılığını bozmayacak şekilde Series 2 adıyla karşımıza çıkan yeni Roadster, Wingard Motorsport ortaklığıyla çok daha ileri bir noktada bizleri karşılıyor.

Series 1

Performansın mesajları

Şasi ve gövde parçalarının neredeyse tamamında karbon fiber ve alüminyum alaşım malzemeden faydalanılarak üretilen Shelby Series 2, bu sayede bir önceki versiyona göre yüzde 12 oranda daha hafif bir yapıya sahip. Özel sipariş kapsamında titanyum alaşım gövde panellerinin de kullanılabildiği modelin kaputunun altında Shelby imzalı makine kullanılıyor. Şimdilik çok fazla detayı verilmeyen bu motorun 800 beygirin üzerinde bir güçle teker çevirebileceği şimdilik elimizde olan detaylar arasında. Süspansiyon, fren sistemi (6 pistonlu kaliperler) ve lastik setinin (Michelin Pilot Sport Cup 2) tamamı yüksek performans kriterlerine göre entegre edilen Shelby Series 2’nin 10 taneden fazla üretilmesi pek olası gözükmüyor.