reklamı kapat

POPÜLER

Vintage Electric elektrikli bisiklet Shelby Cobra
Vintage Electric elektrikli bisiklet Shelby Cobra
Vintage Electric elektrikli bisiklet Shelby Cobra

Vintage Electric’ten Shelby Cobra çizgisinde efsane elektrikli bisiklet

Amerika merkezli Vintage Electric, yine çok ama çok ses getiren retro tasarımlı bir elektrikli bisiklet tanıttı. Yeni modelin merkezinde Shelby Cobra yer alıyor.

Vintage Electric firması daha önce de hazırladığı elektrikli bisiklet modeliyle karşımızda çıkmıştı. İşte o bisiklet Vintage Electric Roadster, şimdi Shelby Cobra özel sürümüyle karşımızda bulunuyor. Efsane Shelby Cobra‘nın efsane mavi rengiyle (N6 metalik mavi) hazırlanan bisiklet, görebileceğiniz Roadster‘ın retro tasarım çizgisini sürdürüyor. Gerçekten geçmiş ile gelecek arasında çok güzel bir bağlantı kuran model, Carroll Shelby’nin torunu ile ortaklaşa hazırlanmış. İkonik Shelby Cobra’dan gelen siyah yarış çizgileri ve şirketin hemen herkesin bildiği logosunu taşıyan bisiklet, bazı özel başka gövde / tasarım detaylarıyla gerçekten dikkat çekmeyi biliyor. Tam 1,120 Wh pil üstüne kurulan model, düşük hızda 120 km, yüksek hızda ise 64 km gibi yüksek bir menzil değerleriyle geliyor. Hidrolik disk frenler üstüne kurulan elektrikli bisiklet, alüminyum bir gövdeye sahip ve gece kullanımı için aydınlatma sistemleri taşıyor. Fren yapıldığı zaman oluşan enerjiyi piline aktarabilen model, istenirse motosiklet gibi, istenirse de pedal desteğiyle görev yapabiliyor.

Vintage Electric elektrikli bisiklet Shelby Cobra
Vintage Electric elektrikli bisiklet Shelby Cobra
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vintage Electric, Shelby Cobra versiyonu ile elektrikli bisiklet dünyasında çok ses getirdi

Maksimum hızı 58 km/s olarak açıklanan ve maksimum 3.000 W gücü bulunan model, elbette hiç ama hiç ucuz değil. Gerçek bir Cobra kadar da pahalı olmayan bisiklet, tam 7.249 dolara satılıyor. Bunun orijinal Roadster‘dan 250 dolar daha fazla olduğu görülüyor. Tasarım değişikliklerinin ve bir ikonik efsane dokunuşunun fiyatı çok artırmamış olması yurt dışındakiler için sevindiriyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli hale getiren sistemi