reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4 Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 için heyecanlandıran gelişme

Büyük ses getiren akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi Band 5 için heyecanlandıran bir gelişme var.

Gelişmiş akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 4, yapılan güzel indirimlerin etkisiyle yurt dışında olduğu kadar Türkiye’de çok geniş bir kitleye ulaştı. İşte bu modelin yerini alacak Xiaomi Mi Band 5, çok ama çok yakında tanıtılacak gibi görünüyor. Çünkü firmanın 3 Nisan tarihli Xiaomi Smart Inn Mi Fan Festival kapsamında yeni akıllı bilekliği resmi olarak tanıtacağı yönünde söylentiler gelmeye başladı. Henüz yüzde 100 olmamasına rağmen yüksek ihtimalle çok yakında karşımıza çıkacak olan akıllı bileklik, henüz ne gibi yenilikler sunacak bilmiyoruz. Yine çok uygun fiyatlı olacağı ve donanım konusunda çıtayı ciddi şekilde yükselteceği düşünülen akıllı bileklik, bazı kaynaklara göre 1,2 inç boyutunda bir AMOLED ekrana sahip olacak. Yani ekran Mi Band 4’e oranla bir miktar büyüyecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 öncesinde Xiaomi Mi Band 4 hangi detaylara sahipti?

Model üstüne geldiği Mi Band 3’e oranla farkını görebileceğiniz üzere bünyesinde yer alan 0,95 inç 120×240 piksel renkli AMOLED ekran ile koyuyor. Hemen her alanda aktivite takibi yapabilen ve nabız ölçümü gerçekleştirebilen bileklik, içinde eskiye nazaran daha gelişmiş bir sensör altyapısı taşıyor. 50 metre su altında sorunsuz olarak inebilen Mi Band 4, firmanın dijital asistanı Xiao AI desteğini beraberinde getiriyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth 5.0 teknolojisi üzerinden haberleşen Mi Band 4, tek şarjla 20 gün boyunca görev yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli