reklamı kapat

POPÜLER

Murat_Erkan

Kaan Terzioğlu’nun ardından Turkcell’in yeni CEO’su açıklandı

Turkcell’in CEO’su Kaan Terzioğlu’nun istifa ettiğini bugün sizlerle paylaşmıştık. Hazırladığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden Turkcell’in yeni CEO’su resmiyet kazandı. 1 Nisan itibarıyla Turkcell’de CEO’luk görevine Murat Erkan’ın geleceği açıklandı. Turkcell yepyeni bir dönemi başlatıyor.

Murat Erkan kimdir?

1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Erkan, 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamladı. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev aldıktan sonra, Cisco Türkiye’de Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olmuştur. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürdü. Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. Nisan 2015 itibarıyla Satış Fonksiyonuna bağlı Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak atandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaan Terzioğlu’nun Turkcell’deki dönemi
2015 yılından beri Turkcell’in CEO’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu, Turkcell’in vizyonunu “Dijital Servislerle Küresel Liderlik” olarak açıklamıştır.[4] Turkcell’in dijital operatör dönüşümünü destekleyen bir yönetim süreci takip etmiştir. Şirketin yerel ve uluslararası iş stratejilerini onaylayan ve kısa ve uzun vadeli hedefler koyan bir kurumsal yönetim sistemi oluşturmuştur.

Çıkar çatışması durumlarını önleyen, şirket varlıklarının korunmasını ve doğru kullanımını sağlayan, kamuyu aydınlatma esaslarına öncelik veren, yasa/kural ve yönetmeliklere uyumlu bir yönetim esas almıştır. 26 üyesi bulunan Dünya GSM Birliği (GSMA) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Bir günde var olan toplam 1440 dakikanın tümüne hitap eden dijital servisler geliştirerek insanların hayatlarını kolaylaştırmayı Turkcell’in hedefi haline getirmiştir. Bu hedef doğrultusunda Dergilik, Fizy, Yaani, bip, TV+ gibi tamamen yerli uygulamalar üretmeye devam etmektedir. Kaan Terzioğlu, sosyal sorumluluk projelerini yönetim sürecinin merkezinde tutmaktadır. Turkcell uygulamalarını dünyaya anlatırken insan için teknoloji ürettiklerini ön plana çıkarmıştır.

Türkiye’de dijital dönüşüm için projeler üreten Kaan Terzioğlu, Turkcell olarak yatırımlarını 5G teknolojileri üzerine yaptığını açıklamıştır.

İlginizi Çekebilir

Telefon dünyasının yeni dönemdeki önemli temsilcisi