reklamı kapat

POPÜLER

yerli uygulama

Türkiye’nin yerli ve milli uygulamalarıyla ilgili müjdeli haber [Video]

Turkcell’in yerli uygulamalarına artık tek bir adresten erişilebiliyor. Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen yerli uygulama arasında BiP, fizy, lifebox, Dergilik, TV+, Yaani, Upcall ve Paycell yer alıyor. Toplamda 19 yerli uygulama bu adrese tıklayarak ulaşılabiliyor.

Bu sayede kullanıcılar bilgi servislerinden müzik uygulamasına, bulut depolamadan bilgi ve eğlence platformuna kadar günlük hayatta ihtiyaç duydukları tüm uygulamaları bir arada buluyor.

www.turkiyeninuygulamalari.com, ilerleyen dönemde Türkiye’deki tüm mobil girişimlere de ev sahipliği yapacak. Projenin ikinci fazında uygulama geliştiriciler, bu platforma başvurarak kendi uygulamalarını tanıtabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Her şeyiyle bizim, her şeyiyle Türkiye’nin”

Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen uygulamaları “Her şeyiyle bizim her şeyiyle Türkiye’nin” şeklinde değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Başından beri söylediğimiz bir şey var. Türkiye artık teknolojide tüketen değil üreten bir ülke olmalıdır. Turkcell olarak tüm çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda yürütüyoruz. Bunun için de en önemli hamlemiz insanların bir gününde yer alan 1440 dakikasına değer katacak, ihtiyaçların olan her şeyi içeren yerli ve milli uygulamalar geliştirmek oldu. Başta BiP olmak üzere, fizy, Dergilik, TV+ gibi tamamı bu topraklardan çıkan birçok uygulamayı insanların hizmetine sunduk. Bu dijital ürünlerimizin sadece ülkemizde değil başlattığımız dijital ihracat hamlemiz sayesinde artık yurtdışında da kullanılıyor. Geldiğimiz nokta sadece Turkcell için değil ülkemiz için de bir gurur vesilesi. Dijital ihracatla ülkemizin bayrağını uluslararası alanda dalgalandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni hayata geçirdiğimiz ve tüm uygulamalarımıza tek adresten kolayca erişimini sağlayacak ww.turkiyeninuygulamalari.com’un ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.