reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2020 iPhone

Çentik kalkıyor mu? Gelecek iPhone modelleri hakkında ortaya çıkan önemli bilgiler

Teknoloji devi Apple‘dan şu an 2019 iPhone ailesi bekleniyor. Ancak 2020 modelleri de aktif olarak masada yer alıyor. İşte bu modeller hakkında ortaya çıkanlar.

2019 iPhone modelleri hakkında bildiklerimiz direkt olarak aşağıda yer alıyor. Bugün ise dediğimiz gibi 2020 iPhone modelleri gündemde yer alıyor. Sağlam kaynaklardan gelen bilgiye göre 2020 yılında LCD ekranlı bir iPhone olmayacak. Bu değişimi esas olarak 2019’da yapması beklenen firmanın, OLED ekranlı modellerde 5,8 inç, 6,06 inç ve 6,4 inç boyutlarını kullanacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yani yine üç farklı model ile karşımıza çıkacak firmanın, esnek OLED’ler ile yeni modellerde farklı bir tasarıma geçeceği dikkat çeken detaylar arasında. Burada kavisli yapıya geçiş yapma ihtimali bulunan Apple, yeni tasarım ile çentiği de ortadan kaldırabilir deniyor. Firmanın bunu ancak TrueDepth kamera sistemini ekranın altına koyarak elde edebileceği söyleniyor. Bu açıdan bir çentik değil ama ekran deliğinin tercih edilme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XI, XI Max ve iPhone XR 2019 ise şu detaylara sahip olacak

2019 iPhone ailesi bildiğiniz üzere 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8  inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı (Bu kesin değil) iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonların, aynı tasarımı taşıması bekleniyor. Söylendiği kadarıyla Wi-Fi 6 bağlantı teknolojisiyle hızlı bir Wi-Fi performansı sergilemesi beklenen modellerin, 5G teknolojisine destek vermesi beklenmiyor. Gelecek modelleri için kendi modemini geliştiren firma, esas büyük değişikliklerini kesinlikle 2020’ye saklıyor.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in yeni akıllı saat ailesi