reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10 ailesinin en şaşırtıcı özelliği

Dün gece gerçekleştirilen büyük bir etkinlikle Samsung Galaxy S10 ailesi karşımıza çıktı. Pek çok yeniliği beraberinde getiren telefonların esas şaşırtıcı özelliği ise bambaşka.

Samsung’un yeni akıllı saati, akıllı bilekliği, kablosuz kulaklığı ve katlanabilir modelinin yanı sıra dün akşam Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10+ modelleriyle de tanıştık. Yeni nesil Galaxy S ailesi beraberinde oldukça ilgi çekici özellikler getirdiğini de müjdeledi. Sonsuz-O tasarımına geçiş yapan modeller, “tamamen çerçevesiz” ekran tasarımını benimserken, ekrana entegre parmak izi teknolojisine sahip olduğunu duyurdu. Bunun yanı sıra cihazı bir kablosuz şarj standına dönüştüren özellik de yine gecenin dikkat çekenleri arasındaydı. Galaxy S10 modelleri sadece telefonları şarj etmekle kalmıyor aynı zamanda dün akşam tanıtılan kablosuz kulaklık Galaxy Buds ve akıllı saat Galaxy Watch Active’i de şarj edebiliyordu. Ancak tüm bu gelişmiş özelliklerin yanı sıra kullanıcıların dikkatini çeken bambaşka bir özellik oldu: Kulaklık girişi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10+

Samsung kulaklık girişi öldürmüyor

Galaxy A8s‘te kulaklık girişine yer vermeyen Koreli üreticinin, 3,5 mm’lik girişe tamamen veda ettiği düşünülmüştü. Tamamen kablosuz kulaklıklarının yeni nesil versiyonu olan Galaxy Buds’ın etkinlikte tanıtılacağı duyurulduğunda ise kullanıcılar artık yeni Galaxy S ailesinde kulaklık girişinin yer almayacağına ise neredeyse ikna olmuştu. Ancak şaşırtıcı bir şekilde Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10e kulaklık girişine sahip bir şekilde geliyor. Kablolu kulaklıklarına veda etmeye hazır olmayan kullanıcılar buna hayli sevinirken, firma da en azından bir süre daha kulaklık girişine veda etmeyeceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cihazlar Türkiye’de ön siparişe açıldı. 27 Şubat’a kadar devam edecek olan ön sipariş döneminde kullanıcılara 799 TL fiyata sahip Galaxy Buds da hediye edilecek. Galaxy S10 modeli Türkiye’de Prizma Siyah ve Prizma Beyaz renk alternatifleriyle satışa çıkarken Galasy S10+ ve Galaxy S10e Prizma Yeşil, Prizma Siyah ve Prizma Beyaz renk seçeneklerine sahip. Galaxy S10, 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızalı modeliyle 6.599 TL‘ye, S10+’ın 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızalı modeli 7.499 TL‘ye satışa sunuluyor. Bütçe dostu model Galaxy S10e ise 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızası ile 5.499 TL fiyata sahip.

İlgili video

Galaxy S10 ailesinin tanıtımı