reklamı kapat

POPÜLER

2021 Tesla Model 3 bitcoin

Elon Musk, dev Tesla siparişi için garip iki açıklama yaptı

Tesla, kısa süre önce tarihinin en büyük tek siparişini aldı haberi büyük ses getirdi. Ancak Elon Musk daha anlaşma yok dedi.

Dünyaca ünlü Hertz firması, geçtiğimiz hafta Tesla’ya tek seferde tam 100 bin araçlık bir sipariş geçti. Bunun tek seferlik sipariş boyutu özelinde şirket tarihi ve elektrikli otomobil pazarı için bir ilk olduğu açıklandı.

Bir otomobil kiralama şirketi olan Hertz, bu Model 3 merkezli sipariş için söylendiği kadarıyla tam 4,2 milyar doları gözden çıkardı. Ancak tüm bu bilgiler hepsi bugün havada kaldı. Çünkü Elon Musk net olarak henüz Hertz ile bir anlaşma imzalanmadığını duyurdu.

Bu durum gerçekten garip görünüyor ancak Musk’ın açıklaması Hertz’in bu satın alımı yapmayacağı anlamına gelmiyor. Hatta Hertz, bu büyük siparişi 200 bin seviyesine taşımanın planlarını yapıyor. Bu arada Elon Musk yine garip karşılanan bir açıklama daha yaptı. Musk, alınan bu 100 binlik siparişin çok büyütülmemesi gerektiğini de üst kapalı olarak aktardı.

Yakında Almanya merkezli olarak da otomobil üretmeye başlayacak Tesla, ekonomik olarak en iyi zamanlarını yaşıyor. Bunun sayesinde Elon Musk’ın en zenginler yarışındaki liderlik farkı da büyüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma için en son Tesla Roadster ve Cybertruck odaklı üretim bilgisi gelmişti

Daha önce 2022’de yollara çıkacağı düşünülen yeni Tesla Roadster, artık kesin olarak Elon Musk tarafından yapılan açıklama üzerinden 2023 yılına kaldı. Hatta Musk hatırlarsınız daha önce 2023 için bile kesin konuşmamıştı.

Eğer 2021’de yaşan stok / tedarik sorunları 2022’de de devam ederse, 2017’de lanse edilen yeni Roadster modeli 2024 yılına da kalabilir denildi.

Bu arada elektrikli pick-up Tesla Cybertruck da resmi olarak 2023 yılına kalmış durumda. Elon Musk net olarak aracın 2023 yılında üretime alınacağını aktarıyor.

Hepsine ek olarak Tesla’nın Semi isimli elektrikli kamyonu da henüz üretime girebilmiş değil. Firma şu an odağını Model 3, Model S ve Model Y gibi araçlara veriyor. Ancak üretimi artırmak adına fabrika yatırımları sürüyor.

İlgili Video