reklamı kapat

POPÜLER

Honda Gyro Canopy:e elektrikli motosiklet

Honda, üç tekerlekli yeni elektrikli motosiklet modelini tanıttı

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Honda, üç tekerlekli yeni elektrikli motosiklet modelini tanıttı. İşte detaylar;

Honda Gyro Canopy:e adına sahip olan üç tekerlekli elektrikli motosiklet, gündelik şehir hayatına dahil olması için tasarlanmış. Temelde sadece tek kişilik olan, arkasında ise yük taşınacak bir bölüm bulunan araç, görebileceğiniz üzere yanlar açık olsa da bir çatıya sahip.

Ön kısmı kapalı olduğundan büyükçe bir silecek ile tasarlanan motosiklet, farklı renklerde alınabiliyor. Maksimum 3.200W güç verebilen ancak sürekli sağlayabildiği güç garip şekilde 580W seviyesinde yer alan model, yüksek ihtimalle bazı yasal limitlere çerçevesinde sınırlandırılmış durumda.

Maksimum menzili 30 km/s hız ile 77 km seviyesinde açıklanan Gyro Canopy:e, güzel şekilde çıkarılabilir pil paketine sahip. Bu sayede dakikalar içerisinde pil değiştirilerek yola devam edilebiliyor.

İlk olarak Japonya merkezli olarak satışa sunulacak Honda Gyro Canopy:e elektrikli motosiklet, yaklaşık olarak 6.300 dolarlık bir fiyata sahip olacak. Bu modelin ileride Türkiye’de de satılması oldukça olası ancak bunun kesin olmadığını belirtelim.

Honda geçtiğimiz ay bazı gelecek hedeflerini paylaştı

Honda, çoğu kişi tarafından bir otomobil firması olarak tanınıyor. Ancak firma birçok farklı alanda dünya devi konumunda yer alıyor. Maddi olarak çok iyi durumda olan dev üretici, bunun etkisiyle önümüzdeki 6 yılda arge için 45 milyar dolar bütçe ayıracaklarını duyurdu.

Firma bu büyük harcama ile özellikle eVTOL olarak geçen, tamamen elektrik gücüyle dikey olarak kalkıp iniş yapabilen, uçarak yol alabilen uçan araçlar üzerinde çalışmalar yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürpriz olmayacağı üzere uçan taksi alanına da odaklanacak dev üretici, burada sürecin geleceğini 2025 öncesinde belirlemek istediklerini aktarıyor. Şimdilik tamamen elektrik ile 10 km’lik menzil sunan uçan araçlar üzerine odaklanan şirket, bunu içten yanmalı motor ile destekleyerek 400 km menzile ulaşabileceklerini belirtiyor.

eVTOL araçlara ek olarak uzaya çıkış yapabilecek yeniden kullanılabilir roketler ve robotlar gibi gelecek alanlarına da yatırım yapacaklarını açıklayan Honda, robot tarafında ellerini insan gibi kullanabilen seçenekler planlıyor.

Robot konusunda Asimo üzerinden hali hazırda çok deneyimli olan firma, geleceğin de önemli bir parçası olmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın