reklamı kapat

POPÜLER

Honda’dan üç tekerlekli hibrit motosiklet konsepti

Üç tekerlekli motosiklet fikri çoğumuza hala uzak gelse de üreticiler için durum öyle değil anlaşılan. Son zamanlarda Yamaha’nın da dahil olduğu pazarı boş geçmek istemeyen Honda da tersten üç tekerlekli motosikletini geliştirdi. Ancak bir farkla: Üç tekerlek fikri yeterince ilginç değilmiş gibi Honda’nın aracı gücünü hem benzin hem de elektrik motorundan alıyor.

Neowing ismini taşıyan araç, Honda tarafından doğrudan telaffuz edilmese de adını elbette Japon üreticinin seyahat canavarı Goldwing’den alıyor. Nitekim iki motosiklette de aynı motor bloğu yer alıyor. Goldwing’in 6 silindirli motoruna karşın Neowing’in 4 silindirli yatay karşı silindirli motoruna bir de elektrik motoru eşlik ediyor. Neowing’in performans rakamlarını henüz bilmesek de kendi sınıfında Goldwing kadar heybetli göründüğünü söyleyebiliriz.

Geniş ve yapılı karbon fiber kaplı gövdesiyle bir ATV görünümünde olan motosiklet, trafikte bir otomobil kadar yer kaplayacağa benziyor. Ülkemizde motosikletlerin trafikten kaçma aracı olarak da kullanıldığını düşünürsek, Neowing Yamaha’nın daha zayıf ve atik Tricity‘leri kadar başarılı olmayabilir. Honda Newoing ile ilgili tüm detaylar önümüzdeki ay düzenlenecek Tokyo Moto Show’da açığa çıkacak.