reklamı kapat

POPÜLER

Honda efsanesi Super Cub geri döndü

Geçtiğimiz hafta üç tekerlekli yenilikçi motosiklet konseptini görücüye çıkaran Honda bizi bu kez geçmişe götürüyor. Bu kez ele alınan konsept bir Honda efsanesi. 1958 yılından beri üretilen ve günümüzde birçok farklı versiyonu bulunan Super Cub köklerine geri dönüyor.

Tokyo Motor Show öncesi görücüye çıkan Super Cub, günümüze uyarlanmış hibrit veya elektrikli bir versiyon değil; doğrudan geçmişi geri getiren bir konsept. Orijinal Super Cub tasarımını koruyan Honda, yeni nesil mopedine yine benzinli motor yerleştirmiş. Tel jantların yerini alan beş kollu jantların ve biraz daha narin bir görünüme kavuşan tasarımın dışında yeni Super Cub kampana frenlerine kadar orijinalin yerini aratmıyor. Honda performans rakamlarını paylaşmış değil ancak Super Cub’ın 50 cc hacminde olacağını tahmin ediyoruz.

Bugüne kadar yaklaşık 100 milyon adet satan, hemen hemen tüm Asyalı motosiklet üreticilerine ilham kaynağı olan ve Honda’nın bugünlere gelmesinde büyük payı olan Super Cub’ı yeniden yollarda görmek için sabırsızlanıyoruz.