reklamı kapat

POPÜLER

otogaz LPG

Bir artış daha; LPG (Otogaz) fiyatları için yeni zam açıklandı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre LPG (Otogaz) fiyatlarına üzen yeni bir hamle daha yapıldı.

Değişen kur oranlarının ve dünyada artan petrol fiyatlarının ardından akaryakıt fiyatlarına geçtiğimiz günlerde itibari ile zam gelmişti. Akaryakıt giderlerini azaltmak isteyen çoğu LPG sürücüsünün gözü kulağı Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndaydı.

Beklenen açıklama kullanıcıları oldukça üzdü. Buna göre LPG fiyatlarında zamma gidilme kararı alındı. Otogaz litre fiyatı 49 kuruş arttırıldı. EPGIS’den yapılan açıklamada; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 02/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto Gazda 49 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur. denildi. Böylece fiyatlar 6 lirayı geçmiş oldu

Yapılan artışta EŞEL Mobil sistemi devreye girmedi. Anlayacağınız zamlar direkt olarak ceplere yansıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LPG (Otogaz) için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistem. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumak. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor.

Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak 2020’de sona ermiş ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri getirilmişti.  Devletin bir ÖTV alacağı bulunduğu için zamlar maalesef fiyatlara yansımış oldu. Uzmanlar ise gelen zamların son olmayacağı görünüşünde.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı