reklamı kapat

POPÜLER

ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad

Dizüstü pazarında Asus’u öne geçirecek ilginç sistem: ScreenPad

Teknoloji devi Apple‘ın en son MacBook Pro ailesinde “TouchBar” isimli bir OLED dokunmatik panel yer alıyor. Biliyorsunuz bu panel kişilere birçok konuda kısa yollar sunuyor. İşte Asus bunu “ScreenPad” ile kendi Windows dizüstülerine getirmenin yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Windows Blog Italia tarafından bulunan Asus ScreenPad, şu an yazılımsal olarak ortaya çıkartılmış durumda. Burada dizüstüne entegre edilmesi yanında harici bir cihaz olarak da satılabileceği konuşulan ScreenPad, çok büyük olasılıkla dizüstüne entegre şekilde çalışıyor. Çünkü altyapının çalışması için özel donanımlara sahip Asus dizüstülere ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Peki bu altyapı tam olarak ne işe yarıyor? Asus ScreenPad temel olarak dizüstülere bir ekran daha ekliyor. Bu açıdan TouchPad’in yerine konumlandırılması beklenen ekran, yukarıda gördüğünüz gibi kişilerin birçok içeriğe hızlıca ulaşmasına imkan tanıyor. Ortaya çıkan ekran görüntülerinde bir hesap makinesi, müzik kontrolcüsü, video ve Spotify oynatıcısı dikkatleri üzerine çekiyor. Microsoft’un OneNote, Exel ve PowePoint gibi yazılımlarına erişim sunulduğunu gösteren yazılım, gayet ilginç görünüyor. TouchPad üzerinde yapılacak bir kaydırma hareketi ile açılacak başlatma arayüzü, kağıt üzerinde oldukça kullanışlı duruyor.

ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
ASUS ScreenPad
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ScreenPad ne zaman karşımıza çıkar?

Şirketin bu altyapıya sahip modellerini yaklaşan Computex 2018’de görücüye çıkartması bekleniyor. Sadece üst seviye cihazlarda yer alması beklenen altyapı, dediğimiz gibi harici bir kontrol cihazı halinde de görücüye çıkartılabilir.

İlgili Video

Karşınızda şirketin en son akıllı telefon modeli