reklamı kapat

POPÜLER

ASUS Project Precog
ASUS Project Precog
ASUS Project Precog
ASUS Project Precog
ASUS Project Precog
ASUS Project Precog

Asus, “Project Precog” konsepti ile dizüstülerin geleceğini gözler önüne seriyor

Comuptex 2018 kapsamında önemli duyurular gerçekleştiren Asus, bir de Project Precog‘u karşımıza çıkarttı. Henüz konsept bir dizüstü modeli olan Project Precog, sunduklarıyla geleceği gözler önüne seriyor.

ScreenPad özelliğine sahip yeni ZenBook Pro ile dikkatleri üzerine çeken Asus, Project Precog ile sınırlarını zorlamış durumda. Dış görünüş itibariyle mevcut modellerden çok da farklı olmayan dizüstü, farkını çift ekranıyla koyuyor. Lenovo sayesinde daha önce de gördüğümüz bu gövde yapısı, fiziksel klavyeyi ortadan kaldırıyor. Klavyeyi sanal hale getirerek kişilere gövdeden maksimum oranda yararlanma şansı tanıyan dizüstü, ilginç olarak standart bir ekran gibi de kullanılabiliyor. Burada dizüstünün yan konumda dik tutulmasını hayal eden firma, harici klavye ve fare ile Project Precog’un kullanım yapısını (Adeta bir masaüstü PC gibi) tamamen değiştiriyor. Ekran menteşesi izin verdiği için tablet formunda da kullanılabilen dizüstü, yapay zeka temelli akıllı özelliklere de sahip. Pilini akıllı olarak optimize edebilen ya da çalışılan yazılıma göre öneriler sunabilen dizüstü, Intel’in Movidius donanımıyla kişilerin ellerini dahi takip edebiliyor. İki ekranı tek bir ekran gibi sunabilmesi de dikkat çeken Precog, Microsoft Cortana ve Amazon Alexa dijital asistan ikilisine de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus Project Precog satışa çıkacak mı?

Şirketin yaptığı açıklamaya göre evet. Önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunulacağı belirtilen dizüstü, gerçekten ilginç bir seçenek oluşturuyor. Ancak burada halen tam olarak çözülemeyen bir problem bulunuyor. Kişiler hayatımız dokunmatik hale gelmesine rağmen dijital klavyeleri sevmiyor. Bu klavyeler yeterli geri bildirim yapamıyor ve bu yüzden de firmalardan sürekli olarak standart klavyeler (Hatta mekanik olanlar) talep ediliyor.

İlgili Video

Şirketin yeni oyun telefonu ROG Phone