reklamı kapat

POPÜLER

app store

Tamamen yenilenen Mac App Store duyuruldu

Apple, tamamen yenilenen Mac App Store’u görücüye çıkardı. Bu yeni tasarım, yeni bir görünüm ve zengin editoryal içeriklerin yanı sıra Microsoft, Adobe ve Diğer markalardan uygulamalar sunuyor.

Apple, macOS Mojave ile birlikte tamamen yeni Mac App Store’u da tanıttı. Yenilenmiş bir görünüme ve zengin editoryal içeriklere sahip olan yeni Mac App Store, Mac uygulamalarını bulmayı daha da kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz yıl tasarımı yenilenen iOS App Store gibi, yeni Mac App Store da etkileyici hikayeler, detaylı röportajlar, faydalı ipuçları, mutlaka sahip olunması gereken uygulamalar ve daha fazlasının yer aldığı yeni Discover sekmesiyle uygulamaları, oyunları ve geliştiricileri öne çıkarıyor. Kullanıcılar ayrıca yeni Create, Work, Play ve Develop sekmelerini keşfederek belirli bir proje veya amaç için müzik, video ve fotoğrafçılık uygulamalarından iş araçlarına ve oyunlara kadar en uygun uygulamaları bulabiliyor.

En geniş Mac uygulamaları kataloğuna sahip olan Mac App Store’a pek çok harika uygulama daha geliyor. App Store’a yakında katılacak uygulamalar arasında Microsoft Office, Adobe Lightroom CC, Bare Bones BBEdit, Panic Transmit gibi uygulamalar yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Discovery sekmesi

Yeni Discover sekmesiyle kullanıcılar her hafta, hikayeler ve koleksiyonlar aracılığıyla en iyi Mac Uygulamaları hakkında detaylı editoryal içerikler bulabildikleri gibi, listelere bakarak nelerin en popüler olduğunu da görebiliyor.  Kullanıcılar ilk defa, otomatik olarak oynatılan yararlı videolar ile dinamik uygulama incelemelerini izleyebiliyor ve bir uygulamayı indirmeden önce ne işe yaradığını görebiliyor.

MacOs kullanıcıları için sunulan yeni App Store ne zaman kullanılabilecek?

Yeni Mac App Store önümüzdeki sonbaharda macOS Mojave ile birlikte kullanıma sunulacak. Apple Geliştirici Programı üyeleri developer.apple.com adresinde macOS Mojave geliştirici önizlemesini bugünden itibaren kullanabilecek. Açık beta programı ise haziran ayında beta.apple.com adresinde Mac kullanıcılarına sunulacak.