reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Türkiye

İşte Tesla’nın Türkiye’de açacağı mağazanın yeri

Elektrikli otomobil pazarının lider ismi Tesla, biliyorsunuz Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Bunun için birçok farklı iş ilanı açan firma, Türkiye mağazasının yerini de belirlemiş gibi görünüyor.

LinkedIn üzerinde Türkiye operasyonu için 7 farklı iş ilanı yayımlayan Tesla, burada görüldüğü üzere satış mağazasını direkt olarak İstanbul’da bulunan Zorlu Center‘da açacak. Şirketin servis alanında açtığı iş ilanlarında ise karşımıza İstanbul Otomol lokasyonu çıkıyor. Peki şirket Türkiye operasyonuna tam olarak ne zaman başlıyor? Türkiye’den Roadster test sürüşü için Kaliforniya’ya gittiğini belirten bir kişinin sorusuna CEO Elon Musk şu şekilde cevap veriyor: “Bu arada, bu yılın sonlarına doğru Tesla’yı Türkiye’de getirmeyi planlıyoruz. Ülkenizi çok seviyorum ve açılışta bizzat orada olacağım.” 2019’a kadar çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen Tesla, sadece otomobil satışı için planlar yapmıyor. Firma ülke çapında süper hızlı şarj istasyonları kurmak için de çalışıyor. Birçok büyük şehir için yerleri dahi belirlenen şarj istasyonları, Model ailesini çok hızlı şekilde doldurabiliyor. Elektrikli gelecek için bu istasyonlara çok büyük ihtiyaç bulunuyor. Bunlar sayesinde kişiler büyük şehirler arasında rahatlıkla yol yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Türkiye

Şirketin Türkiye’ye resmi olarak gelmesi elbette harika görünüyor. Buraya Model S, Model 3 ve Model X‘i yani tüm aileyi getirmesi beklenen firma, araçlarıyla maalesef fiyat konusunda herkese hitap etmiyor. Ailenin en ucuzu 35 bin dolarlık Model 3‘ün dahi Türkiye’de oldukça yüksek bir etiketle satılması bekleniyor.

İlgili Video

Herkesin hayalini süsleyen Roadster