reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Pickup

Tesla’nın merak edilen yeni aracı hakkında Elon Musk’tan ilginç açıklamalar

Sektörün büyük ismi Tesla, şu an birçok yeni elektrikli araç üzerinde çalışıyor. Bu noktada aktif olarak Model Y, Semi ve Roadster‘ın çalışmaları devam ederken, firma bir “pickup” modeli de geliştiriyor. İşte bu merak edilen araç hakkında Elon Musk‘tan yeni açıklamalar var.

Elon Musk‘ın daha önce yaptığı bir açıklamaya göre Model Y çıktıktan sonra Tesla tüm ağırlığını bu adı belli olmayan “pickup” modeline verecek. Şimdilik elimizde sadece yukarıdaki konsept çizimi yer alan araç için Musk güzel detaylar paylaştı. Buna göre Tesla pickup standart olarak çift motora sahip olacak. Bu sayede dört tekerden çekiş ile gelecek araç, Musk’a göre “çılgın” bir tork sunacak. Araçta yer alacak süspansiyon sisteminin yola göre kendisini dinamik olarak ayarlayacağını belirtilen Musk, bunun da standart olacağını söylüyor. Bu arada araçta güçlü elektrik çıkışlarının yer alacağı da Musk’ın paylaşımları arasında yer alıyor. Bu sayede kişilerin yüksek enerji isteyen elektrik iş aletlerini dahi, jeneratör olmadan tüm gün boyunca araç üzerinden çalıştırabileceği söyleniyor. Bu da aracın hedef kitlesi için gerçekten çok iyi görünüyor. Tesla bu araçla gerçek anlamda iş dünyasına da giriş yapmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Tesla Pickup”

Elektrikli otomobil pazarının sırtlanan ve alan öncü olan firma, yıl içerisinde Türkiye’ye de geliyor. İlk mağazasının İstanbul’da yer alan Zorlu içerisine açacak olan firma, burada tüm Model ailesini satacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin en büyük aracı Semi