reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla

Elon Musk’tan Tesla’nın Türkiye’ye gelişiyle ilgili müjde

Geçtiğimiz yıl Tesla CEO’su Elon Musk, Türksat 5A ve 5B uydularının kendi şirketi tarafından fırlatılmasıyla ilgili anlaşma için Türkiye’yi ziyaret etmişti. Musk’tan bir Türkiye açıklaması daha geldi. Ancak bu sefer konu Tesla.

Twitter üzerinden hayli aktif olan Elon Musk, takipçilerinden gelen soruları yanıtlarken yeni bir Türkiye ziyaretini de müjdeledi. Hem de Tesla modelleri için. Bildiğiniz gibi Tesla bu yıl içinde Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Her ne kadar bu aralar zor zamanlar geçirse de şirketin önümüzdeki dönem planlarında bir değişiklik yok. Türkiye’de kuracağı şarj istasyonları için Gersan Elektrik ile ortak çalışmalar yürüten şirketin 2019’da Zorlu Center’da satış ofisini açması bekleniyordu. Musk, Twitter üzerinden takipçisine verdiği bir cevapla Tesla’nın Türkiye’deki açılış tarihini işaret etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yılın sonlarına doğru Türkiye’de

Türkiye’den Roadster test sürüşü için Kaliforniya’ya gittiğini belirten bir takipçisinden gelen test sürüşlerinin ne zaman olacağına dair soruya Musk şu şekilde cevaop veriyor: “Gelecek yılın sonlarına doğru. Bu arada, bu yılın sonlarına doğru Tesla’yı Türkiye’de getirmeyi planlıyoruz. Ülkenizi çok seviyorum ve açılışta bizzat orada olacağım.

Musk’ın bu açıklamasına göre 2018 bitmeden Tesla’yı Türkiye’de nihayet görebileceğiz. Açılışta yerini alacak olan Musk’ı da görme şansı elde edeceğimiz bu etkinlik için şimdilik net bir tarih bulunmuyor. Ancak bu yıl sonlarına doğru planlanıyorsa, önümüzdeki aylarda net bir tarih duyurusu da gelecektir.