reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Doctor Strange

Avengers Endgame’den çıkartılan Doctor Strange bağlantılı hata

Avengers Endgame filminden çıkartılan sahnelerin bir bir ortaya çıkmasıyla birlikte Marvel stüdyolarının büyük bir hatanın eşiğinden döndüğü ortaya çıktı. Bu hata Doctor Strange ‘in akıl hocası Ancient One’ın sahnesinde yaşanacaktı.

Advertisement

Disney+ platformunun hizmete açılmasıyla birlikte Avengers Endgame’in silinen farklı sahneleri gün yüzüne çıktı. Şimdiye kadar Iron Man ve kızını, alternatif sonsuzluk eldiveni planını, Black Widow ve Hawkeye’ın alternatif Vormir sahnesini gördük. Çıkartılan sahnelerden biri daha ortaya çıktı ve bu sefer olayların merkezinde Ancient One yer alıyor. Doctor Strange’in akıl hocası solo filmin finalinde ölmüştü. Onu yeniden görmemiz kahramanlarımızın geçmişe gitmesiyle mümkün olmuştu. Bu sahnede Ancient One Hulk’a sonsuzluk taşlarının gerçeklik üzerindeki etkisini anlatmıştı.

İlk Doctor Strange filmine uzanan hata

Disney+’taki sahnede olaylar biraz daha farklı yaşanıyor. Yine kahramanımız Ancient One‘la konuşuyor ancak sahnenin temelinde büyük bir mantık hatası var. Çünkü Ancient One, Thanos’un yapacaklarını daha önceden gördüğünü ve onun insanları gerçeklikten silmesinin yaşanmaması gereken bir müdahale olduğunu söylüyor. Peki mantık hatası nerede? Doctor Strange’in solo filminde Ancient One’ın ölümünde sonra yaşananları göremediğini öğrenmiştik. Thanos’un hareketleri de onun ölümünden çok sonra yaşanıyor. Yani normalde bundan haberdar olmaması gerekiyor. Avengers Endgame’in senaristleri de bu hatayı fark etmiş olmalı ki, sahne daha sonra değiştirildi. Beyaz perdede izlediğimiz versiyonda Ancient One’ın hiçbir şeyden haberi yoktu. Sadece sonsuzluk taşlarının gerçeklik üzerindeki etkisini açıklıyordu.