reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 100W

Gelecek Samsung akıllı telefonlar için heyecanlandıran gelişme

Samsung, dakikalar önce gelecek akıllı telefonları için gerçekten güzel bir açıklama yaptı. Yeni modeller şarj konusunda çok ses getirebilir;

Samsung akıllı telefonlar hızlı şarj konusunda pazarın gerisindede kalıyor. Örneğin Galaxy S10 5G modelinde 25W hızlı şarj sistemi yer alıyor. Rakipler ise 40W  hatta 50W değerini çoktan geride bırakmış durumda. Ancak bu durum yeni modeller ile değişecek gibi görünüyor. Çünkü firmanın SE8A ve MM101 PD isimli yeni USB Type-C güç aktarım kontrolcüleri, tam 100W şarj seviyesine kadar destek veriyor. 100W gerçekten inanılmaz görünüyor ve 4.000 mAh gibi büyük pillerin bile çok kısa sürede şarj edilebileceği anlamına geliyor. Daha önce paylaştığımız üzere 100W şarj teknolojisi üzerinde Çin merkezli Xiaomi de çalışmalar yapıyor. Hatta firmanın Mi Mix 4 modelinde 100W hızlı şarj sunacağı konuşulanlar arasında yer alıyor. Samsung bu arada yeni güç aktarım kontrolcülerinin akıllı telefonlar yanında dizüstü bilgisayar, tablet ve monitörlerde de aktif olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı bu teknolojiyi ilk olarak hangi telefon taşıyacak?

Bu konuda bir açıklama yok. Ancak akla ilk olarak Galaxy Note 10 ailesi geliyor. Biliyorsunuz 4G ve 5G destekli Samsung Galaxy Note 10 ile 4G ve 5G destekli Galaxy Note 10 Pro modelleri yolda bulunuyor. İşte bu dört modelden Pro’nun 100W desteğiyle gelme ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çok ilginç yapay zeka teknolojisi