reklamı kapat

POPÜLER

disney ve fox

Disney ve Fox birleşmesinde sürpriz gelişme

Hollywood’un en büyük stüdyolarından biri olan Disney, Fox’u satın almak üzere harekete geçmiş durumda. Görünen o ki birleşme süreci tahmin ettiğimizden erken sonuçlanabilir.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse, Fox stüdyoları altında yer alan pek çok şirket satışa çıkartıldı. Hollywood çevresinden pek çok firma da alıcı olarak harekete geçti. Fakat bu sürecin galibi Disney stüdyoları oldu. 71 milyar dolarlık teklifin ardından iki stüdyonun birleşme süreci resmen başladı. Amerika’da bu süreç bir senelik sürece yayılarak ilerliyor. Amerikan otoriteleri talebi takip edip onaylıyor. Ardından gerekli yasal işlemler gerçekleştiriliyor. Yapılan son açıklamalar doğrultusunda Disney ve Fox birleşmesinin en az altı ay zaman alacağı, tahminen bir sene içinde biteceği düşünülüyordu. Variety‘nin haberiyle birlikte beklentilerde büyük bir değişim yaşandığı anlaşıldı. Paylaşılan son bilgilere bakılırsa iki stüdyonun yasal birleşme sürecinin mart ayında tamamlanması mümkün görünüyor. İşlerin resmiyet kazanmasının ardından çalışanlar içinde düzenlemeler yapılacak. Fox’un sahip olduğu sinema hakları sonunda kadar değerlendirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sürecin yakından takip edilme nedeni ise elbette Marvel stüdyoları. Fox’un Disney tarafından alınmasıyla birlikte X-Men, Fantastic Four, Deadpool ve Silver Surfer gibi karakterler Marvel stüdyolarına geri dönecek. MCU’nun tüm bu yeni karakterleri nasıl değerlendireceği ise büyük merak konusu.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı