reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel Thor

Marvel dünyasının en güçlüsü kim? Captain Marvel mı Thor mu?

Captain Marvel filminin vizyona girmesiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni’ndeki güç dengeleri değişti. Peki Carol Danvers gerçekten herkesten daha güçlü olabilir mi?

Bildiğiniz gibi Captain Marvel filminin izleyici karşısına çıkacağı açıklandığında Marvel stüdyoları çok tartışılan bir açıklamaya imza attı. Carol Danvers’ın Marvel Sinematik Evreni‘ndeki en güçlü kahraman olacağı ifade edildi. Bu diğer karakterlerin hayranlarını fazlasıyla kızdırdı. Hatta kimilerinin Captain Marvel’a karşı cephe almasına bile neden oldu. DTMU_03 isimli Reddit kullanıcısı ise bu soruya oldukça matematiksel bir cevap buldu.

Marvel hayranı hem Captain Marvel’ın hem de Thor‘un şimdiye kadar yaptığı tüm hareketleri, mücadeleleri baz alarak bunları bir hesaplamaya dönüştürdü. Gücünü uzay taşından alan Captain Marvel’ın Marvel Sinematik Evreni’ndeki pek çok kahramandan daha güçlü olduğu sonucuna vardı. Fakat şimdiye kadar izlediklerimiz baz alındığında Carol Danvers’ın Thor’un gerisinde kaldığını görüyoruz. Thor özellikle Avengers Infinity War‘da yaşadığı değişimle birlikte farklı bir güç seviyesine ulaşıyor. Onun bir tanrı oluşu da fiziksel olarak avantaj sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu hesaplamanın sonunda DTMU_03 ufak da bir not düşüyor. Captain Marvel’ı sadece bir filmde izlediğimizi, Thor’un gelişimine ise birçok farklı filmde şahit olduğumuzu söylüyor. Yani bu hesaplama Avengers Endgame filminin ardından değişebilir. Carol Danvers diğer güçlerini Thanos’a karşı gözler önüne serebilir.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı