reklamı kapat

POPÜLER

Kia Ceed Sportswagon ve XCeed için beklenen değişiklik gerçekleşti

Güney Kore menşeli otomobil üreticisi, yenilenen modelleri Kia Ceed için uzun süredir beklenen bir değişikliği gerçekleştirdi.

Bildiğiniz üzere Frankfurt Otomobil Fuarı’na sayılı günler kaldı. Üreticiler yeni modellerini birer birer tanıtmaya başladı. 2020 senesine hızlı bir giriş yapmak isteyen markalar sevilen modelleri hakkında beklenen değişiklikler yapıyor. Bu markalardan biri olan Kia, Ceed Sportswagon ve XCeed için hibrit motor seçeneklerini duyurdu. Elektrikli motorun desteği ile beraber 141 beygir güç ve 265 Nm tork üretmeyi başaran modellerin önceliği yakıt tasarrufu. Modellerin 0-100 hızlanma değerleri 10,8 saniye seviyelerinde. Buradan da anlayacağınız gibi diğer markanın hibrid modelleri gibi etkileyici bir performası yok. Elektrik motorunu daha yakından incelemek gerekirse, 8.9 kWh kapasiteli lityum iyon batarya otomobile 60 kilometre menzil sunabiliyor. Bu elektrikli motora 1.6 litrelik atmosferik bir motor eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia Ceed Sportswagon ve XCeed geleceğe ayak uyduruyor

Kia Ceed Sportswagon, geniş hacimleri nedeni ile normal hali ile oldukça iddialı. Standart versiyonunda 600 litre olan bagaj hacmi hibrit versiyonunda 437 litreye düşüyor. Bu düşüş XCeed modeli için de aynen geçerli. 426 litre olan hacim 291 litreye iniyor. Bu durumun sebebini tahmin edebilirsiniz. Elektrik motoru ve kullanılan bataryalar bagaj hacmini ister istemez düşürüyor. Modeller için tasarım bazın büyük değişiklikler yok. Yeni eklenen şarj girişleri kendini belli ediyor. Ayrıca 17 ve 18 inç yeni jantlar da opsiyon olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuş. Yeni Kia Ceed modellerinin 2020 yılının ilk aylarında piyasada olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Elektriğin gücü araziye taşınıyor; karşınızda Extreme E serisi ve 512 beygirlik Odyssey 21