reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV+ Richard Gere

Apple TV+’ın daha servis bile yayınlanmadan iptal olan dizisi

10 Eylül’de hakkında yeni detayların açıklanmasını beklediğimiz Apple TV+, daha yayın hayatına başlayamadan Richard Gere başrollü Bastards dizisini iptal etti.

Bu sonbaharda yayın hayatına başlayacak olan Apple TV+ için iPhone üreticisi hayli cömert bütçelerle yüksek profilli oyuncu, yönetmen ve televizyon yüzleriyle çalışıyor. İki sezonuna 300 milyon dolar harcanan dizilerden bahsediyoruz. Platformu öne çıkarmak ve daha cezbedici hale getirmek için çabalayan Apple’ın eli ne kadar cömertse aynı şekilde de keskin gibi görünüyor. THR‘a göre platform daha yayın aşamasına dahi geçemeden Richard Gere başrollü Bastards dizisini iptal etti. Howard Gordon ve Warren Leight tarafından yaratılan dizi platformun ilk iptal kararı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple TV+, Bastards’ı rafa kaldırdı

8 bölüm olarak planlanan dizi Vietnam savaşında beraber çatışmış iki yakın arkadaşın hikayesini konu alacaktı. Bu iki arkadaştan birini ise Richard Gere canlandıracaktı. Savaş dönüşü hayatları monotonlaşan bu iki arkadaşın giderek depresifleşen durumu 50 yıl önce ikisinin de aşık olduğu kadının günümüzde bir araba kazasında ölmesiyle tamamen değişiyor. Dünyaya duydukları öfke içlerinde kaynarken ikili kendilerini silahlı saldırıda buluyor.

Dizinin iptal edilme sebebi olarak ise “yaratıcı süreçteki anlaşmazlıklar” gösteriliyor. Gordon ve Leight’ın hikayenin karanlık yönüne odaklanmak istediği ancak Apple’ın arkadaşlık tarafına yönelmeyi arzu ettiği iddia ediliyor. Apple TV+, tıpkı Disney+’ta olduğu gibi biraz daha “aileye uygun” içeriklerle platformunu doldurmak istiyor. Bu yüzden ağırlıklı olarak içeriğini de daha hafif hikayelerle çeşitlendirecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Lost tadında bilim kurgu Netflix dizisi: The I-Land