reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Tasarımda sürpriz kalmadı; işte tüm detaylarıyla Huawei Mate 30 Pro [Video]

Huawei Mate 30 ailesinin en önemli modeli konumunda yer alan Mate 30 Pro, sağlam bir sızıntı ile gündeme geldi. İşte modelin tüm detayları;

Huawei Amerika ambargosu altında olduğu için 18 Eylül tarihinde tanıtılacak ancak Play servislere erişim olmadığından birçok pazara çok sonra geleceği aktarılan Huawei Mate 30 Pro, @OnLeaks tarafından sızdırıldı. CAD dosyalarından hazırlanan bu taslak tasarımlar, modelin gövdesini açık şekilde gözler önüne seriyor. Yüksek açıya sahip kavisli kenarlara ve bir ekran çentiğine sahip olan telefon, bu çentik içinde üç boyutlu yüz tanıma için kamera ve sensörler barındırıyor. Arkasında yuvarlak bir kamera modülü ve bu modülü çevreleyen ilginç bir halka bulunan telefon, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanan modelin, yukarıda görebileceğiniz üzere bir 3,5 mm kulaklık girişi bulunmuyor. Telefonun üstünde kızılötesi verici de karşımıza çıkıyor.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hangi teknik detaylara sahip?

Telefonun 6,6 inç 90 Hz bir OLED ekran üzerine kurulacağı aktarılıyor. Ancak bu telefon özellikle kamera ile öne çıkıyor. Modelin arkasında ise 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W kablosuz olaraksa 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor. Mate 30 Pro gücünü ise Mate 30 ile beraber TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 990 işlemciden alıyor.