reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s21

150 MP kameralı Samsung Galaxy S21 ailesinin işlemci detayı açığa çıktı

Şu sıralar Galaxy Note 20 ailesi konuşuluyor olsa da Samsung, bir taraftan da Samsung Galaxy S21 modelinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Önümüzdeki yılın başında tanıtılmasını beklediğimiz modelle ilgili yeni bilgiler geliyor. Gelen son bilgilere göre Samsung Galaxy S21 modellerinin tümünde Exynos işlemcisi yer alacak. Snapdragon 875 işlemcisini kullanmak isteyen Samsung, yüksek fiyatla karşı karşıya kaldığı için böyle bir karar alacağı belirtiliyor. Snapdragon 865 işlemcisini de yeni telefon modelinde görmek istemeyen şirketin böyle bir karar alması kuvvetle muhtemel. Snapdragon 875 işlemcisinin fiyatının 220 dolar olduğu ve bu fiyatın Samsung için çok yüksek olduğu belirtiliyor. Ayrıca Samsung’un bu işlemciyi telefonunda kullanması durumunda telefonun fiyatının çok yüksek olacağını şimdiden söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21, 150 megapiksel kamerayla geliyor

Galaxy S21 modelinde 150 megapiksellik ana kameranın yer alması bekleniyor. 150 megapiksel ana kameraya 64 megapiksel telefoto, 16 megapiksel geniş açı ve 12 megapiksel makro kameralar eşlik edecek. Şu anda test aşamasında olduğu belirtilen ailenin iki farklı versiyonla test edildiği belirtiliyor. İlk modelde ana kamera telefoto ve selfie kameralarda optik görüntü sabitleme özelliği yer alırken, diğer versiyonda ana kamera, telefon ve geniş açılı kamerada optik görüntü sabitleme özelliği bulunuyor. Telefonun kamerası kadar ekranıyla da dikkatleri üstüne çekeceğe benziyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!