reklamı kapat

POPÜLER

Merdiven tırmanan akıllı bavul [Video]

Nerede olduğunu takip edebildiğimiz ve akıllı cihazlarımızı şarj edebilen akıllı bavul konseptlerine aşinayız fakat o şarj girişlerinin, elimizde bavulla dimdik merdivenleri zar zor çıkarken bize bir yararı olmuyor. Bu soruna çözüm getiren TraxPack, üzerindeki paletleri sayesinde merdiven inip çıkarken kullanıcının işini kolaylaştırıyor.

Kickstarter‘da fon toplayan TraxPack, Naisha Joseph ve Richard Braddock’un geliştirdiği bir proje. Yanından uzaklaşıldığında kolayca bulabilmek için yakınlık sensörü bulunan bavulda konum belirleme sensörü de yer alıyor. Akıllı telefon ve tabletleri şarj edebilmek için entegre taşınabilir şarj ünitesiyle gelen bavulda ayrıca kullanıcıların havaalanında check-in sırasında sürpriz yaşamaması için dahili bir tartı da bulunuyor.

Gelelim bavulun can alıcı özelliği olan merdiven çıkabilmesine. Halihazırda patent başvurularının sonuçlanmasını beklediklerini belirten geliştiriciler, bavulun ön yüzüne yerleştirdikleri paletlerle merdivenlerde kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Paletlerin elektrikli bir mekanizması yok; bavulun ağırlığıyla yüzeye doğru uyguladığı basınç mekanizmanın çalışması için yeterli oluyor. Basit bir tasarım olduğu için de geliştiriciler, bavulun iç hacminden alan çalmak zorunda kalmamış. Bavulun tutma kısmı da merdiven inip çıkmak için yeniden tasarlanmış. Sadece dikey olarak değil öne arkaya doğru da hareket ettirilebiliyor. Dolayısıyla da 360 derecelik bir kullanım açısı sunuyor. Eğim verildiğinde hem merdivenlerde daha rahat bir açıyla tutuluyor hem de sabit dururken tabletler ve akıllı telefonlar için stant olarak kullanılıyor.

Kickstarter kampanyasına destek bekleyen TraxPack akıllı bavul, piyasaya çıktığında 515 dolardan satılacak. Erken siparişle 198 dolara akıllı bavula sahip olabilirsiniz. Teslimatların 2017 sonunda başlaması bekleniyor.

VİDEO