reklamı kapat

POPÜLER

“Motosiklet ile dünyayı gezerim” diyenlere nefes kesen custom proje: Triumph Bonneville T120 Muralla

İspanyol bir ekip tarafından hayata geçirilen Triumph Bonneville T120 Muralla projesi, standart versiyonun ruhuna biraz daha macera katıyor.

Custom motosiklet geliştiricilerinin üzerinde en fazla durduğu markalardan birisi olan Triumph, her ne kadar fabrika çıkışında dahi bir sanat eseri gibi gözükse de, pastanın üzerine eklenen kremanın kimse için sorun olmayacağını düşünüyoruz. Bizlere bu krema tadını veren projelerle birlikte çok daha çekici hale gelen modeller arasında özellikle Bonneville ön planda. Özellikle Cafe Racer ve Tracker meraklılarının ayrıca ilgi alanında olan bu serinin güncel versiyonu konumunda olan T120, İspanya merkezli Tamarit Motorcycles tarafından yeniden projelendirilmiş şekilde karşımıza çıktı. Triumph Bonneville T120 Muralla olarak isimlendirilen projesinde yeni bir macera arayışı içerisinde olan kullanıcıları kendisine çeken ekip, bu maceranın yarım kalmaması için aldığı önlemi bile motora yakıştırmayı başarmış.

Çetin şartlara uygun ruh

Tamarit ekibinin “en özel projelerimizden birisi” olarak nitelendirdiği Muralla beraberinde hatırı sayılı değişimler getiriyor. Lastiklerden başlayan bu değişim; çatal, ışıklandırma, gidon, sele, egzoz ve depo tasarımıyla tamamlanıyor. Standart versiyonda belirli bir çizgi şeklinde seyreden egzozu yukarı kaldırarak muhtemel arazi sürüşleri için önlem alan ekip, bu tarz motorların olmazsa olmazları arasında yer alan amyant eklemesini de yapmayı ihmal etmiyor. Arka bölümün her iki tarafına 5’er litrelik yedek benzin bidonları yer alırken, bu tasarım tercih edilen kamuflaj yeşiliyle keyifli bir uyum sergiliyor. 1200cc‘lik makinesiyle 80 beygir güç ve 100 Nm tork değerleri üreten ve 6 ileri şanzımanla kombin edilen 2016 Triumph Bonneville T120, Muralla projesiyle birlikte sokaklarda görmekten keyif alacağımız bir ruha sahip.