reklamı kapat

POPÜLER

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet

Elektrikli motosiklet pazarında gelecek gösterimi: “Triumph TE-1”

Motosiklet pazarının efsane isimlerinden Triumph, elektrikli motosiklet pazarında da ses getirecek. Firmanın ilk modeli iddialı geliyor.

Triumph, yaklaşık iki yıldır Williams Advanced Engineering ile beraber bir elektrikli motosiklet platformu geliştiriyor. Bugün firma bu platform üzerine kurulan ilk prototip olan Triumph TE-1 karşımızda.

Triumph TE-1, şimdilik çizim görselleri gösterilen bir performans motosikleti. Bu modelin kalbinde 10 kg ağırlığı olan, maksimum 130 kW (174 beygir), sürekli olaraksa 80 kW (107 beygir) güç verebilen bir elektrik motoru yer alacak.

Williams Advanced Engineering imzalı 15 kWh pil paketi 170 kW (228 beygir) kadar güç desteği verebilecek denilen Triumph TE-1, yüzde 80 doluluğa 20 dakika altında ulaşabilecek bir şarj altyapısı üzerine kurulacak. Şarj işlemi modelin benzin deposu benzeri üst kısmından yapılacak. Burası şimdilik kapaklı yapıda tercih edilmiş durumda.

Bahsettiğimiz 15 kWh pil paketiyle 200 km civarında menzil getirmesi beklenen motosiklet, Integral Powertrain ve Williams Advanced Engineering ortak çalışması ile aktarma organı ve pil paketini hem görsel hem etkili hem de verimli şekilde bir araya getirecek. Bunun gerçek örneği hemen aşağıda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet gerçekten yollara çıktığı zaman çok ses getirecek

Modelin şimdilik ne zaman çıkacağı ya da çıkarsa kaça satılacağı elbette henüz bilinmiyor. Geleceğin elektrikte olduğunu bilen firmalar, her alanda elektrik araçlar geliştiriyor. Bunlar arasında başı çekmek isteyen İngiliz Triumph, alanda kesinlikle yalnız değil. Zero Motorcycle firmasının da çok özel motosikletleri bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yüksek hıza çıkabilen DJI imzalı en yeni drone modeli