reklamı kapat

POPÜLER

Esnafın yeni talebi; Taksi ücretlerinde zam beklentisi

Taksicilerden çok şaşırtan açıklama: UBER konusunda yanlış yaptık!

ABD merkezli yolcu taşımacılığı şirketi UBER, bir dönem taksi sürücüleri ile büyük problemler yaşanmıştı. Taksicilerden konu ile ilgili oldukça şaşırtan sözler geldi.

Geçtiğimiz senelerde taksi ve UBER kavgaları gündemde büyük yer tutmuştu. UBER’in yasal olmadığını savunan taksiciler, fiziksel şiddete varan eylemler göstermişti. Konunun yargıya taşınmasının ardından UBER Türkiye’de yasaklanmış ve ABD merkezli yolcu taşımacılık şirketi, ülkemizdeki faaliyetlerini durdurmuştu. Ancak yolcu taşımacılığı piyasasında sorunlar tam anlamı ile çözülemedi. UBER’in yasaklanmasının arından korsan taksi sayısında ciddi bir artış yaşandı. Sosyal medya üzerinden ilan veren korsan taksiler normal taksilere göre neredeyse yarı yarıya ucuza seyahat imkanı sunuyor. Yasal taksilerin hizmet kalitesinin hala tam olarak istenen seviyeye ulaşmaması, fiyat avantajının yanında yolcuları korsan taksiye iten en büyük sebeplerden. Taksiciler ise korsan taksilerin bu kadar artmasında UBER’e aldıkları tutum olabileceğini düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

UBER konusunda çok agresif davrandık!

Taksiciler Esnaf Odası eski Başkanı Yahya  konu ilgili, “Uber konusunda çok agresif davrandık. Bu süreci hemen yargıya taşıdığımızda Uber’i herkes öğrendi. Uber’in reklamını eylem yapan taksiciler yaptı. Uber de bunu çok iyi kullandı. O dönem taksici esnafı verdiği hizmeti kaliteli hale getirseydi korsan bu kadar artmazdı. Vergi avantajına rağmen araçları istenilen düzeyde yenilemediler. Şu an geldiğimiz noktada bu şekilde ilan ve uygulama ile çalışan 5 bin üzerinde korsan taksi var. Taksiciler için kötü bir tecrübe oldu. Şimdi yeni uygulamalarla turizm amaçlı yolcu taşımacılığı da bu uygulamalara kapı aralıyor” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Yeni Clio tanıtımı