reklamı kapat

POPÜLER

Ralli

Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye etabı hakkında kritik açıklamalar

Son 3 senedir motor sporları sevenleri mest eden FIA Dünya Ralli Şampiyonası‘nın 2021 senesinde yine Türkiye’de olup olmayacağı hakkında yeni açıklamalar yapıldı.

Motorsportları sevenlerin çoğunun büyük ilgi ile takip ettiği Dünya Ralli Şampiyonası, (WRC) son 3 senedir Türkiye’de düzenleniyor. Hatırlarsanız bu sene şampiyonanın 5. yarışı olarak sahne alan Türkiye, 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla boy göstermişti.  18-20 Eylül tarihlerinde Marmaris’te düzenlenen etkinliği Toyota Gazoo WRT takımı adına yarışan Elfyn Evans ve Scott Martin kazanmıştı. 2021 senesi için ise gözler TOSFED cephesindeydi. Açıklamalar ise kafaları karıştırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, “Dünya Ralli Şampiyonası arenasında son 3 sene içerisinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle önemli bir mesafe kat ettik. 2020 sezonunda kendi şartlarımızı kabul ettirerek, çok daha düşük bir bütçeyle gerçekleştirdiğimiz Türkiye Rallisi, hem FIA’nın, hem WRC promotörünün, hem de WRC takımlarının katılmayı çok istediği bir organizasyon haline dönüştü ve her geçen sene gözlemcilerden daha da iyi notlar aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Ralli Şampiyonası çok dikkat çekiyor

Açıklanan 2021 Dünya Ralli Şampiyonası takviminde yer alan üç ülkenin, henüz gerekli anlaşma sağlanmadığı için yarış yapması henüz kesin değil. Bugün için pandeminin özellikle sene başındaki rallileri nasıl etkileyeceği de bilinmiyor. Biz TOSFED olarak, ülkemiz menfaatlerini de koruyarak, kendi koşullarımız doğrultusunda Türkiye Rallisi’ni 2021’de de en iyi şekilde düzenlemeye hazırız. Sezonun gidişatını yakından takip ediyor olacağız. Türkiye istediği sürece, 2021 dahil Dünya Ralli Şampiyonası’nda olmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC