reklamı kapat

POPÜLER

emsal karar

Yeni emsal karar; sıfır otomobili kusurlu çıkınca dava açtı

Trabzon’da bir sürücü, sıfır kilometre olarak aldığı otomobilinde bir süre sonra kusurlar fark edince aldığı yere başvurdu. Sürücü istediği cevabı alamayınca ise yargıya giderek emsal karar elde etti.

Sıfır kilometre olarak alınan otomobillerin kusurlu çıktığını sıkça duymaya başladık. Bunların sonuncusu Trabzon’dan geldi. 107 bin TL’ye sıfır olarak aldığı otomobilde arka kapısının üzerinde göçükler fark eden Selim Akbaş, durumu aldığı bayii ile görüştü. Bayiiden istediği yanıtı alamayan mağdur sürücü konuyu yargıya taşıdı. Bilirkişi incelemeleri sonucu bu göçüklerin kullanıcı kaynaklı olmadığı ve ayıplı malın ayıpsız misli ile değiştirilmesine karar verildi. Böylece önemli bir emsal karar elde edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avukat Bünyamin Bayram, “Daha önceden de servise gitmişti ancak servis kabul etmemişti. Bunların dış etkenlerden dolayı olduğunu ortaya koymuşlardı. Biz de hukuk mücadelemize başladık. Yaklaşık 2 yıllık hukuk mücadelemizin sonucunda davayı kazandık. Aracın misliyle değişimi kararıyla birlikte bayiye teslim edeceğiz. Hukuk mücadelemizden zaferle ayrıldığımız için mutluyuz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emsal karar ile mağduriyet giderildi

Araç sahibi Selva Akbaş’ın eşi Selim Akba, “2017 yılında eşimle araba almaya karar verdik. Bayiden sıfır olarak yaklaşık 110 bin TL’ye bu aracı satın aldım. Daha sonra aracımın c çıtasında göçükler meydana geldi. Mağduriyet yaşadık. Servise gittik ancak kendilerinden kaynaklı olmadığını söylediler. Biz de daha sonra avukat aracılığıyla mahkemeye başvurduk ve hukuk mücadelemizi kazandık. Aracın şu anki sıfır fiyatı üzerinden yapılacak değerlendirme ile paramızı geri alacağız ve aracı teslim edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin dikkat çeken yeni modeli