reklamı kapat

POPÜLER

Çift yönlü köprü ücretleri hakkında resmi açıklama geldi

Çift yönlü köprü ücretleri hakkında resmi açıklama geldi

Son günlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden çift yönlü ücret alınmaya başlandığı haberlerine karşı resmi bir açıklama yapıldı.

Son günlerde özellikle sosyal medya üzerinden bir tartışma başlamıştı. Buna göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden çift yönlü bir ücret tarifesi uygulanmaya başlandığı ve bunun duyurusunun yapılmadığı iddia edilmişti. Hatta bazı iddialara göre bu geçiş ücreti 24 saat içinde sadece tek yönlü geçen sürücülere uygulanıyordu. Ancak bu konu hakkında en resmi ağızdan yalanlama geldi. Karayolları Genel Müdürlüğü iddialara yalanlayarak ücret tarifesinin tek yönlü olduğunu belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Köprü ücretleri gündem oluyor

Karayolları Genel Müdürlüğü sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, “Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde geçiş ücreti yalnızca Avrupa – Asya yönünde geçişlerde alınmaktadır. Başka bir uygulama söz konusu değildir; kamuoyuna duyurulur” ifadelerine yer verdi. Hali hazırda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden otomobil geçiş ücretlerinin 10,5 TL olduğunu da belirtelim.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf