reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi akıllı saat wear os

Xiaomi’den kullanıcıları sevindirecek bir akıllı saat geliyor

Akıllı telefon tarafında fırtına gibi esen Xiaomi, biliyorsunuz akıllı saat tarafında da ses getiriyor. İşte burada firma kullanıcıları sevindirecek bir çalışma yapıyor.

Xiaomi‘nin akıllı telefon tarafında Google ile çok yakından çalışmasına rağmen bir WearOS‘lu saati bulunmuyor. Ancak bu şaşkınlık yaratan durum yakında değişiyor. Wear OS kodlarında ortaya çıktığı kadarıyla firmadan çok yüksek olasılıkla “Mi Watch” isimli bir Wear OS işletim sistemi üstüne kurulan akıllı saat geliyor. Android’in akıllı saatlere özel sürümü olan Wear OS, büyük yetenekleri bünyesinde barındırıyor. Bu açıdan bir Android akıllı telefon üreticisi olarak Xiaomi için oldukça mantıklı olan bu saat, geç bile kalınmış modeller arasında yer alıyor. Uzun süredir kullanımda olan ve ciddi şekilde geliştirilen Wear OS, Xiaomi’nin desteklediği akıllı saatlerin yazılımsal altyapısından çok daha fazlasını sunuyor. Giyilebilir pazarda kendi adını Mi Band serisinde kullanan firma, bunu Wear OS aracılığıyla akıllı saat tarafına da getirecek gibi görünüyor. Bahsi geçen hakkında henüz başka bilgiler bulunmuyor ve tasarımı da bilinmiyor. Ancak çıkışın 2019 bitmeden olabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat çok ses getirebilir

Çünkü bu saatin pazardaki en ucuz WearOS işletim sistemli model olacağı tahmin ediliyor. Fiyat performans konusunda pazarın en iyilerinden olan firma, bu yeni modeliyle pazarda büyük bir kitleye ulaşabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecekten gelen yeni telefonu