reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows Lite

Microsoft’tan yeni işletim sistemi: Windows Lite

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz hafta Lite OS adı verilen bir işletim sistemiyle gündemde gelmişti. İşte bu sürüm karşımıza Windows Lite olarak çıkıyor.

Microsoft Windows Lite, direkt olarak Google’ın Chrome OS işletim sistemiyle aynı mantık üzerine kuruluyor. The Verge’ün yeni bilgiler elde ettiği sürüm, direkt olarak Chromebook rakibi ve çift ekranlı yeni nesil cihazlar için tasarlanıyor. Adından da anlaşılabileceği üzere Windows 10’un oldukça sadeleştirilmiş hali olan işletim sistemi, bu açıdan aşırı farklı bir arayüze sahip değil deniyor. Daha çok dokunmatik kullanım odağıyla tasarlanan sürüm, Windows 10 S gibi değil tam olarak mobile özel bir altyapı kullanıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla Windows 10 S gibi sadece Universal Windows Platform (UWP) uygulamaları ve web tabanlı uygulamaları çalıştıracağı söylenen sürüm için, yüksek performansı ve düşük sorun ile birleştirecek deniyor. Hem x86 hem de ARM destekleriyle geleceği iddia edilen sistemin, hızlı olarak bitirilmesi bekleniyor.

Microsoft Windows Lite

Tasarım böyle olabilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Windows Lite büyük bir pazara hitap ediyor

Daha önce de söylediğimiz gibi herkesin aşırı yüksek performanslı dizüstülere ihtiyacı bulunmuyor. Temel ihtiyaçları fazlasıyla yerine getirebilecek uygun fiyatlı modeller şu an büyük talep görüyor. Bu açıdan kişilerin temel ihtiyaçları için pili uzun giden cihazlara büyük talep göstereceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

35 bin TL’yi aşan fiyatlarıyla en özel iPhone modellerinden